Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Normális hogy ennyi haj...

Normális hogy ennyi haj kihullik egy hajmosás után? /kép/

Figyelt kérdés

Alapjába véve nem szoktam fésülködni mert hullámos, dúsabb hajam van, csak kissé "feltupírozom" hogy legyen tartása. 4-5 naponta mosok hajat, elég sokáig bírja.

A hajmosás után ennyi hajat találok a kádban:

[link]


Ezen kívül a ruhámon is találok naponta néhányat. Elmenjek orvoshoz?



2013. nov. 24. 21:29
 1/10 free spirit válasza:
Nekem is hullik, de nem ennyire, szerintem fordulj orvoshoz
2013. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mekkora a hajad? Te is 4-5 naponta mosod, naponta többször fésülködsz? Nem mindegy, kérlek írd le a szempontokat:)

Különben bőrgyógyászaton belül hova kell fordulni ilyennel?

2013. nov. 24. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú a hajad, nem vészes. Nekem kb derékig ér a hajam, mosás után legalább ennyit kiszedek, de két hajmosás között nem nagyon fésülködök én se.

Akkor érdemes orvoshoz fordulni, ha foltokban hullik, látványosan megritkul (nem csak úgy gondolod, hanem tényleg feltűnően, mert mindenhol látszik a fejbőröd, noha előtte sehol) vagy NAPI 150 szálnál több hullik ki. Mert ezek rendellenesek, ezzel talán tud valamit tenni a doki.

Azt érdemes még megnézni, hogy tövestől hullik, vagy csak letörik. Ha tövestől jön, akkor sincs gond, mert a haj cserélődik. Ha nincs hajhagyma, csak törött a szál, akkor érdemes vágatni és jobb hajápolókat használni. :)

Ha így ősszel kezdett jobban hullani, akkor érdemes hajvitamint szedni, mert valószínűleg vitaminhiány is közrejátszik.

De szerintem ez még tényleg nem vészes, nyugi. :)

2013. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha mosás előtt nem fésülöm ki alaposan, nekem is kb. ennyi hullik ki, heti kétszer mosom. Nálam ez normális, rengeteg hajam van, még nem fogyott el, pedig mindig ennyi jött ki. :D

De persze azt sose árt kivizsgálni, hogy nincs-e valamilyen belső oka, ha mostanában kezdett el ennyire hullani a hajad akkor főleg. Akár vérszegényseget, hormonproblémákat is jelezhet. A háziorvosodhoz menj szerintem, ugyanis ezeket vérvétellel lehet kiszűrni. Az meg amúgy se árt néha. :)

2013. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Akkor nem vészes, mert foltokban nem hullik, csak a ruhámon találok leginkább, de mivel vörös vagyok, elég feltűnő is.

Hűha, hajmosás előtt én se fésülöm ki, hajpakolást használok hogy fésülhető legyen.

Attól még elnézek majd a biztonság kedvéért a dokihoz:)

2013. nov. 24. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem sok, nekem több szokott kihullani, mondjuk én 6-7 naponta mosom.
2013. nov. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem ennél több szokott kijönni egy-egy fésülködésnél (hajmosás után), hátközépig érő, sok hajam van. én is aggódtam egy időben, de aztán utána olvastam és el kellett fogadnom, hogy amíg nem látszik foltokban, hogy hullik, addig nincs is baj. :D
2013. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is 4-5 naponta mosom, az enyémhez képest ez nagy mennyiség, de ha nálad általános akkor felesleges az orvos. Ha viszont már szerinted is feltűnően több jön ki akkor érdemes legalább egy vérképet csináltatni. Ártani nem árt, de sok minden kiderülhet belőle.
2013. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem durva, az ősz miatt is jobban hullhat a hajam,de inkább elmegyek megnézetni az orvossal, hátha be van gyulladva picit a fejbőröm, vagy bármi. Jobb félni mint megijedni:)
2013. nov. 26. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem sok! Mivel nem minden nap fésülködsz, ezért azok a hajszálak, amiknek fésülködéskor kellene a fésűn maradniuk, hajmosáskor kerülnek a kád aljára. Nekem alapjában véve se nem hullámos, se nem egyenes hajam van, derékig ér, és amikor itthon vagyok, nem minden nap fésülködöm. Amikor pedig hajmosásra kerül a sor, akkor nekem is kb ennyi szokott lenni, mert én nem fésülöm ki napi fésülködéssel az elhalt hajszálakat. Szóval szerintem nem probléma, hogy ilyen fésülködési és hajmosási szokás mellett ennyi hajat találtál :)
2013. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!