Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont, ajánlanátok...

Milyen sampont, ajánlanátok zsíros hajra? Balzsam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minden nap meg kell mosnom a hajam mert annyira zsírosodik. Megszokta hogy sokat mosom, és már nem használ ha nem mosom egy ideig, (ráadásul nagyon gusztustalan is) Tudnátok olyan Sampont mondani, ami nektek bevált, illetve valami balzsamot, mert nagyon töredezik a hajam. Előre is köszi:)

2013. okt. 20. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Bojtorján Sampon 2 in 1 Zsíros, Korpás hajra
2013. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Baba 2in1 Sampon és Balzsam Minden Hajtípusra

Gliss Kur Oil Nutritive Balzsam

2013. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én azt tapasztaltam, hogy közel sem mindegy miért zsírosodik a hajad, ennek lehet millió oka, pl.: ugye a genetika, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni de emellett okozhatja akár a helytelen táplálkozás, akár a fejbőr fertőzése, gomba (főleg ha mellette korpásodik is). Szóval első körben megpróbálkoznék egy hajvizsgálattal/bőrgyógyásszal.

Ha mégse mennél el, akkor is lehet, hogy érdemesebb gyógyszertári/drágább samponba beruházni, nekem azok váltak be. Emellett pedig használj valamilyen hajszeszt (zsíros hajra valót), vagy higítva citromot tegyél a fejbőrödre, esetleg almaecettel öblíts. A tördezés ellen meg csak a hajvégekre tegyél pakolást/balzsamot és hagyd is a hajadon egy ideig, ami még nagyon hasznos és csodát tesz az argán olaj (szigorúan csak a hajvégeket kell bekenni vele).

Végső esetben próbálj ki száraz sampont, ha nagyon muszáj és nem tudsz hajat mosni az is segíthet.

2013. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a hő is zsírosítja a hajat, így ne forró vízzel moss hajat, az utolsó öblítés pedig inkább hűvösebb vízzel történjen, emellett meg ha van lehetőség kerüld a hajszárítót (persze a fejed ne fázzon meg), vagy ha muszáj használni, legkisebb fokozaton, min. 20 cm-re a fejedtől száríts!
2013. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azért zsírosodik a hajam, mert pár éve mániám volt, hogy minden nap megmossam, pedig nem is volt rá szükség, és hozzászokott a fejbőröm, ezért már KELL mosnom.
2013. okt. 20. 13:41
 6/6 anonim válasza:

Szia !

próbáld ki ( ha még nem pródbáltad ) s

a csalán sampont az sokat segít a zsírosodás ellen. Én egy gyógyszertárból vettem..de DM-ben is biztos van. :D

2013. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!