Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajat festek, de úgy érzem,...

Hajat festek, de úgy érzem, marja a fejbőröm. Lemossam, v bírjak ki 15 percet?

Figyelt kérdés
Most tettem fel a festéket, de marja kissé a fejbőröm. Nem csináltam bőrpróbát. Lehet gáz?
2009. nov. 11. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A festéknél ez természetes, hogy marja a bőröd, ez azt jelenti, hogy dolgozik rajta a festék. Főleg ha van benne hidrogén (vörös vagy szőke hajfestéknél pláne). Ritka, hogy valaki hajfestékre legyen allergiás, de azért a bőrpróbát minden új festéknél meg kell csinálni, hogy biztosan kizárd egy esetleges allergia kockázatát.

De szerintem nem lesz bajod. :)

2009. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, kellett volna bőrpróbát csinálni, csak azt hittem, h van még itthon a régi festékből, ami jó, nem vagyok rá allergiás, de nem volt abból, ezért újat használtam, és hát ezvan... de mindegy, akkor örülök, h nem lesz bajom, köszi :D
2009. nov. 11. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ha csípne a festés után, vagy bepirosodna, akkor lehet, hogy irritált egy kicsit. Vegyél be rá kalciumot, (pezsgőtabletta, vagy vízben oldódó injekció: patikában beszerezhető) és akkor elmúlik. De tuti nem lesz baj. ;)
2009. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sose csípte a festék a bőrömet, pedig voltam szőke és vörös is... Szóval szerintem nem jó jel.
2009. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hétvégén nekem is ez volt(vörös) semmi bajom nem lett, tehát nyugi:)
2009. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, írja a használati utasítás hogy el kell végezni előtte egy bőrtesztet, ha azt megcsináltad és nem jelentkeztek allergiás reakciók akkor szerintem nem lehet semmi bajod...De én azt hallottam hogy szőkítésnél mar egy kicsit
2009. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

feketére festettem a hajam, de amint lemostam a festéket, már nem is csípett, és nagyon szépen megfogta a feték a hajam :) Csak ilyen olcsó fajta festéket vettem, lehet, hogy nem a legjobb minőség, de az eredmény jó. És már minden rendben :)

Köszi a válaszokat! :)

2009. nov. 11. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A feketével vigyázz,abban van a legtöbb káros anyag. Én is évekig fekete voltam,aztán tönkrevágta a fejbőrömet,hajfesték allergiám lett,úgyhogy én inkább többet nem próbálkozom semmivel! Nem játék,én már csak tudom,szenvedtem vele eleget!:(
2009. nov. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!