Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz sampon zsíros hajú...

Száraz sampon zsíros hajú lányoknak. Itt!?

Figyelt kérdés

Csak egy tippet szeretnék megosztani veletek, ami akár nektek is beválhat.

Ezzel a recepttel kicsit kitolható a hajmosás, mert szerintem nem egészséges ha gyakran mossuk,ráadásul a boltban árult száraz samponok is vegyszerek. SZóval itt egy recept amit én is szoktam alkalmazni:

szükség van kukoricakeményítőre ez a legfontosabb összetevő ugyanis ez az ami felszívja a zsírt, továbbá kakaóporra ha barna hajú vagy szőkék kihagyhatják (vörösre , feketére nem tudok megoldást) és fontos hogy cukormentes legyen én holland kakaóport használok, illetve szódabikarbonát is rakok bele(nem mindenkinek válik be vkinek szárítja a fejbőrét.). Mindenből egy kis mokkáskanálni de lehet variálni az arányokat.

Szóval miután összekutyulom jól kifésülöm a hajamat és tincsről tincsre egy ecset segítségével felviszem vékonyan a port.Mivel poros dolog így fürdőszobában érdemes csinálni. Rajta kell hagyni mint 5-10 percig, utána egy sörtés kefével vagy hajszárítóval el lehet távolítani a maradékot.

Én este csinálom és reggel szoktam kifésülni, hozzáteszem a felvitelné oylan matt szürke hatású lehet a haj de ez később a felesleg lekotrásával eltűnik.

Felhívom a figyelmet arra hoyg érdemes magadat lecsekkolni az ablaknál természetes fénynél hogy nem lett véletlenül olyan az arc vagy a fül környéke. Szerintem esőben barna folyadékként lefolyhat a fejről úgyhogy nedves időben érdemes védeni a fejünket vagy ne használjuk olyankor. Én még szoktam a végén illóolajat is rakni a hajamra (nem a fejtetőre és nem bele a porba) hogy jobb illatú legyen.

Szóval egy próbát megér én így 2 nappal tolom ki a hajmosást de utána is bírná de azért egy héten egyszer csak meg kell mosni.

itt van több link is ami ezzel kapcsolatos, másfajta összetevőkkel is ajánlja

[link]

[link]


2013. okt. 12. 17:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!