Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szilikonosh hajsampon és...

A szilikonosh hajsampon és balzsam használata meggátolja az egészséges hajnövekedést? És csak úgy általában, roncsolja a hajat?

Figyelt kérdés
Szilikonmentes termékek jobbak a szilikonosoknál? Melyik a jobb, EGÉSZSÉGESEBB a hajnak?

2013. aug. 27. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be, van akinek jobb a szilikonmentes, hajtól függ. Én mindenféle szilikonos cuccot teszek a hajamra, a balzsamtól elkezdve az ápoló sprayn keresztül a hajvégápolóig. Fenék alá érő barna hullámos hajam van, nagyon dús, elég vastagszálú is. 4 hónapja volt vágva, egy darab törött hajszálam sincs, tök egészséges és nagyon fényes. Amikor szilikonmentes dolgokkal ápoltam elvékonyodott a vége és egy idő után tört, mindig többet kellett levágni, mint amennyit nőtt. Ez nem most volt a nagy "divat-szilikonmentes-termékeket-használni" korszakban, még pár éve és 2 évig csináltam. Egy álom volt visszatérni a szilikonokhoz, nagyon meglátszott a hajamon is, hogy sokkal szebb. A szilikon megvédi a károsodástól. Amiket mondanak rá káros hatásként, szinte semmi se úgy van. Egy ami igaz, hogy ha a fejbőrre kensz szilikonos terméket, akkor könnyebben zsírosodhat a haj. De nem kell a fejbőrre kenni, és meg van oldva.
2013. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha szilikonos samponnal mosok hajat, attól nem fog lassabban nőni a hajam?
2013. aug. 29. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztalni, mert mindenkinek más válik be :)

Nekem csodát tett a szilikonmentes hajápolás a hajammal, bedúsult, egészségesebb, fényesebb lett és legalább tudom, hogy nem a műanyagtól :) Minden ismerősöm csak ezt dicsérgeti. De ismerek olyat is, akinek meg nem vált be, szóval szerintem próba szerencse :)

2013. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem gyorsabban nő a hajam, egy csomó babahajam lett tőle:) Bár én hajpakolásból használok néha szilikonosat, de az a haj végére teszem csak.

Szerintem a szilikonmentes samponoktól könnyebb, fényesebb lesz a haj, míg a szilikonosoktól puha, selymes, stb. A szilikonnal nekem egy bajom volt: hajmosás utáni 1.nap gyönyörű a hajam tőle, de a 2.-3. napon már szörnyű:száraz, sprőd, gubancos, lelapul, stb. Sajnálom, mert az 1. nap mindig szuperjó:)

Mindenkinek mást igényel a haja, így ezt nem lehet eldönteni sajnos. Ráadásul szilikonmentes és szilikonmentes között is van különbség, mert nekem a syoss bejött, de az alverde (alkohollal telerakott) és a faith in nature (olyannyira híg, hogy folyik az egész szét...) nem váltak be, de a syoss meg nagyon:D Szilikonosból a gliss kur a legjobb samponokban, pakolásokban pedig a kallos.

2013. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!