Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A haj koktélozása hogyan...

A haj koktélozása hogyan működik, mennyire roncsolja a hajat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A hajamat kb egy éve feketére festem, néhány hónapja már csak sötétbarnával.Kipróbáltam a Silky Rew color hajradírt, ami valamennyit világosított a hajamon,de nem annyit amennyit én szeretnék.(Háromszor is használtam de a hajam még mindig elég sötétbarna,mikor rá rakom az oxit attól sötétedik vissza.)Most szeretném kipróbálni a hajkoktélt, hátha az jobb. Ha valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan kell összekeverni az arányokat azt nagyon megköszönném. Illetve akinek van esetleg tapasztalata,menyire károsítja a hajat?

2013. aug. 22. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért sötétedik vissza mert nem mosod ki rendesen a pigmenteket. A hajradír csak összezsugorítja a mesterséges pigmenteket,de nem vonja ki őket a hajból. Mélytisztító samponnal vagy szódabikarbónával kevert korpásodás elleni samponnal kell legalább 5 percig mosni a radírozás után és utána festeni. Így sokkal hatásosabb.


A koktélozás lényege hogy 12% os hidrogénperoxidot keversz szőkítőporral és ahhoz adsz sampont és belemasszírozod az enyhén nedves hajadba. Ez felnyitja a hajfelszínt és enyhén világosít is a kutikula szétmarása nélkül. Nem annyira káros mint a normál szőkítés, de nem is olyan effektív.

2013. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!