Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hullik a hajam.30...

Nagyon hullik a hajam.30 perce mostam meg és 1 maréknyi hajat szedtem ki a fésűből! Nagyon félek, h kopasz leszek, mert már lassan 2-3 hónapja ez van! Valaki?! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj el orvoshoz (szerintem ezzel bőrgyógyászhoz kell) amint tudsz.
2013. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hosszú hajad van? Nekem is ilyen, mindig megijedek, hogy nem marad a fejemen, de ugyanannyi van mint eddig. :D Csak hosszú hajnál borzasztó soknak tűnik, főleg, ha nem szoktál hajmosások közben nagyon alaposan fésülködni, ilyenkor szokott kijönni, ami a többi napon hullik ki, csak beleakad a hajtömegbe. Vannak időszakok, amikor jobban hullik, van, amikor kevésbé, szerintem nálad is ez lehet.

Persze érdemes lenne egy vérvételre elmenni, mert ha gyulladásos góc van a szervezetedben, az is lehet az oka. Meg szedhetsz hajvitamint, ha vitaminhiányod van, akkor segít, ártani meg nem árt.

Amúgy orvoshoz akkor érdemes fordulni, ha napi 80-100 hajszálnál több hullik ki tövestől, vagy foltosan kopaszodsz, az rendellenes mindenképp. Ja azt nézd meg, hogy hajhagymástól jön-e ki, vagy valahol letörik. Utóbbi esetben az olló segít legjobban, meg a hidratáló hajápolók, pakolások.

2013. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nincs hosszú hajam, vállamig ér! már voltam vérvételen...semmi bajom. és azért is aggaszt nagyon ez az egész, mert még csak 13 éves vagyok. sokkal több, mint 100 hajszálam hullott ki, de ma kezdtem el enni azt a HairClinic-et!:) ami miatt lehet ez az egész esetleg...a fogyózás. semmit sem eszek és max iszok 2-3 pohár vizet! és foltos kopaszodást sem vettem eddig észre!
2013. aug. 21. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Tuti a fogyózás miatt van! Én egy ideig vega voltam, na akkor katasztrófa volt a hajam: állig tört, iszonyatosan hullott. Mióta eszem húst viszonylag egészséges, hátközépig érő, fényes.

A folyadékról: ugye ez most nem komoly??? Minimum 8 pohárral ( kb másfél literrel) meg KELL inni naponta, de inkább 2-3 liter az egészséges.

Ezt a fogyókúra dolgot azonnal hagyd abba, ha nem megy, kérj segítséget, mert ez betegség. Csodálom, hogy más bajod nincs, így is szerencsés vagy, hogy élsz. Ha fogyni szeretnél egyél napi 5x zöldséget, gyümölcsöt, salátát, natúr joghurtot, barna kenyeret, magokat, sovány húsokat és halat. És persze sportolj vmit ( futás, pilates, biciklizés, korizás, spinning, aerobic, stb)

Hidd el, nem éri meg koplalni, tök fölösleges, ugyanannyira rossz, mintha a mekiben tömnéd magad egész nap.

Külsőleg a hajadra egy szilikonmentes sampont ajánlok, meg ápolást finomítatlan olajokkal, fejbőrmasszázst naponta, csalános, rozmaringos öblítőt, esetleg ricinusolajat olívaolajjal higítva, de a Te problémád belső eredetű, így arra kéne koncentrálni.

Sok szerencsét:-)

2013. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

attól félek, h az innivalótól is hízok ezért nem iszok sokat!

nem akarom abbahagyni, mert így 1 hét alatt sikerült lefogynom 4 kilót és már csak 40 vagyok, de 30 akarok lenni! viszont, ha emiatt kopasz is lehetek....:"//

nincs bajom, csak megszédülök és alig bírok lépni :D

2013. aug. 21. 23:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok orvosi lapokkal riogatni, de ez TÉNYLEG KÁROS. Minden lány azt mondja, hogy jajj semmi baja, mert nyilván ő szuperhős és kibírja, de nem. Modell barátnőm pl szigorú diétán van, de 3 liter vizet iszik és 47 kiló. 40 kiló baromi kevés... Amúgy ha nem iszol vizet, azzal hátráltatod a fogyást mert a méreganyagok nem ürülnek ki a vizelettel.

Nem bántani akarlak, de keress fel egy pszichológust, amíg nem késő, mivel előbb-utóbb kórház és hosszas " felépülés" lesz a következménye, ami kellemetlen a suli miatt, a korod miatt ( hormonrendszer ilyenkor megőrül, kimaradhat a menses, stb) és persze az is kétségtelen, hogy több kiló leszel, mint voltál eredetileg ( jojó effektus). Jön a narancsbőr mêg a striák, utóbbit kb lehetetlen eltüntetni.

2013. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokaat:)
2013. aug. 22. 18:36
 8/9 anonim válasza:
Szia. Ugyanennyi idős vagyok és a hajhullással is így állok. Viszont én nem koplalok. Amúgy tényleg nem éri meg, olvass egy ilyen sztorit vagy sikertörténetet, hogy belekezdtek és nem bírtak leállni. Bocs, nem akarok papolni (mert én is utálom az ilyet), de tényleg a kiszáradás lesz a vége. Szerintem, ha eszel normálisan, sokat iszol, akkor minden rendben lesz (és, ha vizet iszol, tuti nem hízol el!!!).
2013. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi;) :)
2013. szept. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!