Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azt hallottam, hogyha csak...

Azt hallottam, hogyha csak vizet iszok és nem pl. : kólát, vagy egyéb üditőket, akkor nem lesznek pattanásaim. EZ igaz?

Figyelt kérdés
Egyébként nem zsíros a bőröm, sóval nem hiszem, hogy attól képződnek a pattanások... köszi előre is a válaszokat
2009. okt. 24. 21:34
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez hülyeség , a pattanások a hormonhatásra keletkeznek ez emberfüggő valaki pattanásos valaki nem!Nem mindig az étkezésben kell keresni a hibát!Ha pattanásra hajlamos vagy, minél ritkábban fogyassz zsíros, fűszeres, koffeintartalmú ételeket és italokat! Sokan egy nagy tábla csokoládé vagy egy zacskó sósmogyoró elfogyasztás után lesznek tele pattanással.
2009. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én 1 hete elkezdtem diétázni,nagyban csak zöldségeket eszek vagy gyümölcsöket és kizárólag vizet iszom.Ezek után én is meglepődve tapasztaltam,h ilyen kis idő után mennyire megtisztult az arcbőröm,előtte azért volt néhány pattanásom és most semmi!
2009. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor még se olyan hülyeség... :)
2009. okt. 24. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen pattanás- Ezt bőrgyógyász tudja megmondani. VAlóban vannak olyan pattanások, amik a helytelen táplálkozás miatt keletkeznek. Ez esetben segít a diéta. Viszont ha szokásos tinédzserkori hormontombolásról van szó, akkor sz..rt se ér a diéta (tapasztalat, annak idején én is ragyás voltam úgy 12-13 évesen, holott én alapból minden nap megettem a magam kis gümölcs-és zöldségadagját és világ életemben utáltam a zsíros, magyaros kajákat), mégis rügyeztem. bőrgyógyász krémje segített.
2009. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A víz jótíkony hatással van a bőrödre is. Nem véletlen beszélünka hidratálásról. A cukros üdítők pedig igenis elősegítik a pattanások keletkezését. De ennyi erővel ihatsz teát attól nem lesz bajod. A kóla és társai viszont valóban bűnösek a pattnásos arcbőrben. A víz mivel meg tisztító hatású így nem okoz pattanást inkább segít eltünteni. De azért arra ne számíts hoyg a vízivástól tiszta lesz telejsen az arcbőröd.
2009. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az is számít ha ásványvizet iszol, hogy az szénsavas-e vagy szénsav mentes. Szénsavmentesset kell inni. A modellek is csak azt isznak így a kis apró pattanásokat kerülheted el. De persze ha olyan korban vagy akkor a pattanások előjönnek csak nem olyan mártékban és nem lesz olyan sok kicsi ha szénsavmentes ásványvizet iszol.
2009. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

nekem nem olyan nagyon nagyon sok van, hogy már semmi sem segítene, csak egy pár, de azokat szeretném valahogy eltúntetni. és mondták nekem hogy a kólától, meg ilyen dolgoktól jön ki, ezért szeretnék vízre váltani.

2009. okt. 26. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!