Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borzasztó mennyiség kihullik...

Borzasztó mennyiség kihullik a hajambol naponta! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Kb fél éve festem syoss voros festekkel havonta. Syoss regeneralo sanponom van

2013. aug. 1. 02:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a samponokat, hajfestékeket. Normális étrend, vitaminok. Mossad csak tiszta vízzel.
2013. aug. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk, mi az a borzasztó sok. És hogy tőből hullik, vagy letörik.

Ha törik, akkor rosszul ápolod a hajad, a festés, lakkozás, vasalgatás, szárítás, stb töri a szálakat.

Ha tőből hullik, még az is lehet normális. Számold a szálakat, napi 80-100 hajszál elvesztése normális. Nekem hosszú hajam van, marokszám szedem ki néha, totál bepánikoltam eleinte, aztán kiderült, hogy össz-vissz 20-30 szál az a rengeteg. :D

Ha annál több szál hullik ki, esetleg foltokban kopaszodsz, akkor pedig nem is értem, miért nem kerested fel a problémával az orvosod. Elküldenek vérvételre, góckutatásra. Egy vitaminkúra sem ártana. Kívül-belül ápolni kell a hajat.

(azzal viszont nem értek egyet, hogy csak vízzel mosd. A mai világban olyan mocsok rakódik le a bőrre-hajra a levegőből, hogy az egyszerűen nem elég. Nem kell agyra-főre kenni magadra a vegyszereket, lehet természetes módszereket is használni, de valami tisztítóerő is kell sajnos). A samponodat viszont lehet érdemes lenne lecserélni, és a festéket is, syossra elég sokan panaszkodnak.

2013. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszabb a hajad, lehet, hogy nem bírja a súlyát a fejed, és ezért hullik. Érdemes vágatnod belőle.

Fogászati és nőgyógyászati vizsgálatra is érdemes lenne elmenned, ugyanis az ilyen problémák is okozhatnak hajhullást.

Szedj vitamint, a DM-ben van a Das gesunde plus haar komplex, ezer forintért 60 darab kapszula, sok jó véleményt olvastam róla.

A hajadat ne fesd havonta, fesd be az eredeti hajszínedre nagyjából megegyező színre és növeszd le.

2013. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hajvitaminokat használj, hajnövesztőt és jobb lesz.
2013. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azt kérdezte, hogy befestesse e a haját vagy sem.Mindenkinek szíve joga eldönteni, tönkre teszi e vagy sem...Ha úgy érzed, hogy sok hullik vegyél valami vitamint, a drogériák tele vannak ilyenekkel. Nálam is volt , hogy megijedtem mert soknak tűnt ami kijött a fésűvel pedig nem festettem a hajam. De, rájöttem, hogy nem az. Stressztől is ugyan úgy hullhat a hajad mint bármi mástól.
2013. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől hullhat. Festéktől, sampontól, ha túl gyakran mosod vagy nem mosod elég gyakran, gyulladástól, vitamin- és ásványi anyag hiánytól, stressztől, hormonoktól, pajzsmirigyproblémáktól, stb. Attól nem, hogy túl hosszú, ez tévhit.

Általában 100-150 szál/naptól szokták tényleges hajhullásnak mondani. Akkor menj orvoshoz, ha láthatóan és érezhetően kevesebb lett a hajad. Először próbálkozz hajvitaminokkal, ha nem válik be 1-2 hónap után, akkor menj el vizsgálatokra.

2013. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Melyil hajfestéket/sampont ajánljátok amitöl kevésbé hullna?
2013. aug. 1. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 16 éves korom óta festem a hajam (most 25 vagyok), sokat kipróbáltam és a syoss-ról nekem is nagyon rossz a véleményem! Gyenge, hamar fakul e miatt gyakrabban kellene festeni, ami jobban károsít! Főleg vörös, ez épül be legnehezebben a hajszálakba, mert ebből a színből van legkevesebb a természetes hajszínben..én is voltam lilás vörös, de a fentiek miatt abba hagytam, barnára váltottam. Általában Palette, vagy Garnier festékeket veszek..ezek árban is elfogadhatók és beváltak (a palette talán tartósabb) és még a Londa is elég jól bevált! Samponok közül használj olyat aminek magas a panthenol tartalma, állítólag jót tesz a fejbőrnek. (Szintén saját tapasztalat panthenol spray hajpakolásként használtam, hogy gyorsabban nőjön a hajam és egészségesebb legyen, ne hulljon.2 hónapig fújkáltam, de nem mégsem használt túl sokat :S)
2013. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
vashiánytól is hullhat nagyon (meg is kopaszodhatsz...) úgyhogy ha tényleg nagyon hullik akkor menj el orvoshoz...
2013. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!