Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Undorítóan néz ki a bőröm....

Undorítóan néz ki a bőröm. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Az orrom tele van töménytelen mennyiségű mitesszerrel, és pattanások is jönnek ki rajtam. Kenem az arcom Dalacinnal, szoktam mosni ilyen száritós szappannal, és ilyen Avon-os golyós valamivel is kenem. De mégis. Kozmetikushoz is jártam de nem lett jobb, csak rosszabb.Rossz nézni hogy a velem egykorúaknak milyen szép bőrük van nekem meg nem bármit teszek. Nem tudtok valahogy segíteni?L/18

2013. júl. 31. 14:57
1 2
 1/14 anonim válasza:
nem tudom hogy voltál e már orvosnál vele mert lehet hogy ez valami betegség vagy allergia és egy bőrgyógyászati szakrendelésen tudnának valami megfelelő krémet adni rá
2013. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor menj el egy bőrgyógyászhoz.

Esténként mindig tisztítsd megfelelő szerekkel (esetleg amit a bőrgyógyász felír) a bőröd, hidratáld, és reggel ugyan így. Igyál sok folyadékot, az is segít a bőrnek. És a sminket alvás előtt mindig most le, mert alvásközben regenerálódik a bőr.

2013. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Leszoktam mosni alvás előtt a sminket, de miközben suliba jártam, mindennap sminkeltem és kevesebb gondom volt vele, mint most hogy nyár van és többet vagyok itthon, tehát kevesebbet sminkelek.
2013. júl. 31. 15:09
 4/14 anonim válasza:

Szia!!

Én is sokat szenvedek/szenvedtem evvel. :)

Nagyon, extra izzadós vagyok, szóval ilyen nyáron az arcom szinte mindig csupa izzadtság ha bármit is csinálok.. Ilyenkor, amikor ennyire megizzadok mindig megmosom az arcom. Rendszeresen tisztítsd és hidratáld! Én mezei avonos testápolóval szoktam bekenni reggel,a tisztítás után az arcom.

Nekem ez volt a kulcs, rendszeres tisztitás és hidratálás.. na és persze nincs tapi, és hasonlók. Ne nyúkálj az arcodhoz koszos kézzel!

2 hete ügyelek kifejezetten a tisztitásra és a hidratálásra, ma anyum megkérdezte, hogy ki vagyok-e alapozózva, vagy ilyen szép a bőrőm. :)

Kitartás, ne add fel! Ha más nem, bőrgyógyász biztosan tud segíteni!

2013. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen,mivel nyáron rosszabb az ember bőre mert meleg van.

Szerintem is bőrgyógyász!

2013. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
testápoló???? jézus, miket ajánlanak itt...Bőrgyógyász+kozmetikus, aha-savas hámlasztás, gyulladáscsökkentő, nem komedóképző krém, kímélő lemosó/natúrszappan (ami nem baba, meg dove meg egyebek...)
2013. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szalicilsavas ecsetelőt probáltál már, esetleg tiszta teafaolajat? Szerintem az A-vitamin származékos krémek az egyik leghatékonyabbak, pl.: Isotrex vagy Differin, ezeket bőrgyógyásztól tudod kérni (vény kell hozzá). Nekem különben nem volt olyan brutális, ezért nem írták föl. Most Paula's Choice féle BHA lotiont használok és teljesen tiszta a bőröm...

Sportolsz különben? Az is segít! :)

2013. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, szívem! Ezek nem túl normális tünetek, 18 éves korra elvileg már csökkeniük kellene és 20-ra (majdnem hogy) eltűnniük.
2013. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A testápolós lennék. :)

Jól láthatóan nem ajánlottam a testápolót, hiszen nagyon jól tudom, hogy a hidratálásra más termékek és megoldások is vannak. Ez az én példám volt, én kifejezetten a hidratálásra szerettem volna felhívni a figyelmét :)

2013. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászon gondolkodtam már, mert az egyik ismerősömnek is hasonló bőrproblémái voltak, és fogamzásgátlót javasoltak neki. El is múltak tőle a pattanásai is, és a mitesszerei is, de szerintem azért más gyógyszert is fel tud írni nem?:D
2013. júl. 31. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!