Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha mindennap rendszeresen...

Ha mindennap rendszeresen kamilla teázom a pattanásos bőröm, akkor van esélyem, h elmúljanak?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz az esküvőm, 14 hetes babás vagyok,de nagyon ronda lett az arcom, vállam. Ha kamilla teával kenegetem, segíthetek rajta? Valaki csinálta már folyamatosan?

Köszönöm


2013. júl. 25. 09:13
 1/6 anonim válasza:

Inkább próbálj ki mást, ha gyorsan szeretnéd eltüntetni!

például kenj rá fogkrémet, vagy arcszeszt (alkoholos) azok jól leszárítják!

én aloe verát használtam tegnap, és már ma látszik az eredmény! :)

2013. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is van aloe vara növényünk! Akkor szegényeket meg fogom koppasztani :D Köszönöm
2013. júl. 25. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Én semmiképp nem most prógálgatnék új dolgokat, mi lesz, ha valamelyikre még jobban kiütsz?

Inkább menj el kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz, egy szakértő azért mégis biztosabb segítség. Otthon pedig csak a már bevált dolgokat használd. A nagy napon pedig majd a smink segít, lehetőleg azt is hagyd profira, jobban jársz.

A kamillát végképp nem javaslom, kiszárítja a bőrt, amitől még fakó lesz, a szárazság miatt még több zsírt termel, hogy pótolja, még allergén is, úgyhogy lehet csak rontasz a helyzeten. Amúgy is, sokszor épp az a gond a problémás bőrrel, hogy száraz, az ember meg keni rá a szárító hatású pattielleni kencéket és csodálkozik, hogy nem használ. :S

Ha nem gyulladt a bőröd, csak kicsit kiütött, akkor ajánlom, hogy 4-5 naponta radírozd le (gyakrabban semmiképp!!!), és egy vizes bázisú hidratálót is használj. De tényleg jobb lenne egy szakértőt kérdezni, látatlanban nem tudunk segíteni. :S

Ha nagy gyulladt pattik, akkor csak sminkelni lehet rá max, mert azt nyomkodni se szabad, sanszos, hogy a hormonális változások miatt jött ki, ami majd magától elmúlik, illetve ha nem, akkor antibiotikumos vagy egyéb gyógyszeres kezeléssel lehet segíteni, de azt csak a szoptatás után leghamarabb. :S De reméljük addig nem tart a gond. :D

Ja meg még egy dolog jutott eszembe: a hiúság is lehet az oka, ha mostanában elkezdtél használni valami új kencét, sminket, akkor függeszd fel egy időre, könnyen lehet, hogy amiatt van.

Sok sikert! :)

2013. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi újat ne,kozmetikushoz.Szépen kitisztítja és még be is gyógyul a nagy napra.
2013. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írass fel a háziorvosoddal Zineryt-et, ez biztosan hatni fog, kicsit büdi, de megéri! ;)
2013. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eléggé gyulladtak sajnos. Persze, a nagy napon kozmetikushoz megyek,de a smink alatt kilátszanak a dudorok :( tini korom óta így nézek ki, elegem van belőlük. Bőrgyógyásznál is jártam, semmi változás. Egyedül a fogamzásgátlót tette rendbe,de most,h terhes vagyok, nem szedhetem :D Zinerytet próbáltam már. Nem segített....

Köszönöm a segítséget! :)

2013. júl. 25. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!