Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SEGÍTSÉG, marja a sószappan a...

SEGÍTSÉG, marja a sószappan a bőrömet?

Figyelt kérdés

nem rég vett anyám egy sószappant, aminek az a lényege, h a vizes arcot át kell vele mosni és amikor megszáradt, a fehér sódarabkák ott lesznek az arcon és nem szabad vízzel lemosni, csak letörölni, mert helyreállítja a bőr pH értékét. és tegnap előtt próbáltam ki először, de úgy elkezdte marni az arcomat, hogy muszáj volt lemosnom, és miután lemostam, még mindig tökre fájt a bőröm, amikor hozzáértem...nagyon szar volt. aztán tegnap este is kipróbáltam, tegnap úgy csináltam, h éppen, hogy hozzáért az arcomhoz, de még így is csípett, de nem mostam le, csak mikor már megszáradt és a kis sódarabok ott voltak az arcomon, egyszerűen nem tudtam semmivel sem letörölni, annyira ráragadtak a bőrömre o.O úgyhogy úgy döntöttem, alszok és most reggelre lejött..

szóval az egyik dolog: miért marja a bőrömet? vagy ez normális?

és a másik: miért ragadnak rá a sószemcsék annyira az arcomra, h nem lehet leszedni őket?

15l


2013. júl. 24. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem le se lehet törölni teljesen. Eleinte én is vacakoltam ezzel, már fogom és lemosom vízzel.


Nekem is elég kellemetlen érzés mikor rajta van az arcomon, mintha marná ahogy írtad.

Neked ugye lemosás után is fájt a bőröd. Nem lehet hogy úgy használtad mint egy rendes szappant? Szóval hogy hozzádörzsölted az arcodhoz? Mert a só szemcsék nagyon érdesek és ha úgy csináltad, akkor tuti felsebesítette a bőröd.

Úgy kell csinálni, hogy megnedvesíted a szappant is meg a bőrödet meg a kezedet is, és az ujjaiddal viszed fel a sót.

2013. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

először tényleg egy kicsit hozzányomtam az arcomhoz :S de amikor másodjára csináltam (tegnap) már éppen, hogy csak hozzáért a bőrömhöz, szóval nem tudom...esetleg amiatt fájhatott tegnap este, mert előző este ugye nagyon odanyomhattam és megsértettem a b őrömet és tegnap este, amikor megint használtam, a sódarabok a sebet irritálták :/

2013. júl. 24. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy érzékenyebb a bőröd,szerintem ami fájdalmat okoz az nem normális.
2013. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sószappannal nagyon óvatosan kell bánni, meg kell tanulni jól használni, és akkor nem lesz gond. Eleinte én is vacakoltam vele, és sokszor úgy néztem ki, mint aki macskával aludt, mert megkarcolt a sószappan.


De idővel belerázódik az ember és akkor könnyebben tudja jól használni. Én pl. úgy szoktam csinálni, hogy megmosom tiszta vízzel az arcomat, a felesleges vizet felitatom a bőrömről, hogy ne csöpögjön rólam a víz. A kezem is vizes, és a sószappant is bevizezem, majd hozzáérintem a bőrömhöz egymás mellett. Így mindenhova jut a szappanból, de nem dörzsöli a bőrömet.

Nekem viszont sosem marta a bőrömet, nem lehet, hogy túl érzékeny a bőröd és azért marja?

2013. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

tényleg elég érzékeny a bőröm, de pont emiatt akartam a sószappant kipróbálni, mert ez sokkal természetesebb, mint a mindenféle bolti arclemosók, amik megint csak rontottak rajta...de ezek szerint rajtam már semmi sem segíthet

2013. júl. 24. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!