Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyerekkorban rövidre vagott...

Gyerekkorban rövidre vagott haj miatt valoban dus haju lesz-e kesöbb az illetö?

Figyelt kérdés

Ugy tudom, tudomanyosan nem igazolt, DE... van, ami nem igazolt, megis ugy van... mik a tapasztalatok?

Pl. Van-e itt olyan, akinek amugy vekony, gyenge a haja, pedig gyerekkent többször rövidre vagtak, mert a nephit szerint igy vastagodik?

Akinek gyerekkent nem vagtak le, vekonyszalu is lett, es a gyerekenek (hasonlo hajszin es hajvastagsaggal) emiatt levagatta, neki dus haja is lett?

Hasonlo tapasztalatok erdekelnenek, elöre is köszönöm!



2013. júl. 22. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Az összes 3-6 év közötti fotón egyenes a hajam (4-5 centis szálak), utána 15 éves koromig géppel mindig rövidre lett nyírva, utána megnövesztettem és göndör lett.

Arról nem tudok semmit, hogy dúsabb lett volna emiatt, mert genetikusan sűrű és erős hajam van.

2013. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ez tévhit..de gondolj bele, nem is logikus szerintem. Ha valakinek mondjuk vállig érő haja van és mindig csak 2-3 cm-ket vág vissza, vagy teljesen levágatja, azt a különbséget a haj szerinted "érzi"? Szerintem tökmindegy, attól, hogy rövidebbre van visszavágva, még nem fog több nőni.
2013. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy dúsabb lesz a haj. Persze ami kisgyerekkorban nő haj, az picit vékonyabb, főleg amíg rövid, addig kevesebbnek látszik, mert a hajszálak ahogy nőnek a végük mindig természetesen elvékonyodik. Ha levágod a végét, akkor sokkal dúsabbnak fog tűnni a haj, és erősebbnek. Hiába borotválod is akár le a hajad, attól több hajhagymád nem lesz, tehát gyakorlatilag dúsabb sehogy sem lehet a hajad. A hajszálak meg maguktól is erősebbek lesznek nagyobb korban.
2013. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, a haj dússágát az határozza meg, hogy mennyire vastag szálú a haj, és mennyi hajhagyma van. Ez pedig, ha jól emlékszem, a magzati lét 5. hónapja körül alakul ki. Semmi nem változtat rajta, genetika.

Persze külső hatások tudják befolyásolni, mondjuk ha valami miatt kihullik, széttöredezik, mert nincs ápolva megfelelően, stb. De a gyerekkori vágatás nem ilyen.

Sose volt rövid hajam, most is derékig érő hajam van, és teljesen átlagos. Tesómnak pedig 16 évig totál rövid haja volt, aztán megnövesztette, és kb fele annyi haja volt, mint nekem. Meg egy gyerekkori barátnőmnek is mindig ilyen menő rövid frizkója volt gyerekként, kamaszkorában megnövesztette, és maximum átlagosnak lehet nevezni a haját.

2013. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. júl. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!