Hajfestés hennával?

Figyelt kérdés

Szeretném az eredetileg ilyen színű hajamat:

[link]


hennával ilyenre színeztetni:

[link]


Ha ilyen festéket veszek, akkor hasonló hatást érhetek el, mint a második képen lévő lánynak?

[link]


A henna nem károsítja a hajat ugye?

Göndör hajat is ugyanúgy befogja, mint az egyenest?

Hátközépig érő, dús hajhoz hány flakon festék kell kb.?

Milyen gyakran kell festeni?

Miközben kopik a festék nem lesz csúnya a haj színe?


Mindenkinek köszönöm a válaszát!!! :)



#henna #vörös #első festés
2013. júl. 22. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A henna nem világosít.

2. Amit kinéznél maximun henna tartalmú, de nem teljesen növényi eredetű.

Tehát egy sötétbarna hajból sose lesz rézvöröses.

Előszőr próbáld meg C vitaminos világosítást.

2013. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3, az igazi henna nem kopik csak lenő.
2013. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző jól írja, a henna nem világosít, így előtte citrommal, c-vitaminnal, kamillával, mézzel, fahéjjal, olívaolajjal kell kivilágosítani a hajat, de még így se tuti sajnos:/ Ha már megszabadulsz a vegyi festékektől akkor khadi festőport vagy igazi 100%os hennaport vegyél. Ehhez a hajszínhez keverheted a hennát cassiával, úgy elvileg világosabb lesz egy picivel.

Off topic, de én ugyanilyen hajat szeretnék, csak én sötétszőke vagyok alapból, így elvileg nagyobb rá az esély, de hennánál sose lehet tudni:/

2013. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az első jól összefoglalta, de azért leírom én is, hogy biztos legyél benne. Évek óta tiszta hennával festem, szóval van tapasztalatom.

- Nem lenne ilyen színű a hajad, mert ez világosabb, sokkal sötétebb vörös lenne.

- nem károsítja elvileg....ezt azért írom mert ahol volt még festék a hajamban (több mint 1,5 évvel az első hennázás előtt volt festve) azt tönkre vágta, de az eredeti hajam nem bántja.

- göndör hajat is befogja, ha egyenletesen bekened és nem hagysz ki részeket

- 2 flakon minimum

- csak a tövét festem már 1,5 éve, havonta 1 centit nő a hajam így kb 2 havonta festem be a lenövést.

- a henna NEM KOPIK ki, csak lenő, nekem még csak nem is fakul.

:)

2013. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!