Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennával rézvörösre hogy...

Hennával rézvörösre hogy tudom befesteni a barna hajam?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akiknek középbarna haja van és valamilyen henna hajfestékkel befestették a hajukat és rezes vörös árnyatú lett. Olvastam, hogy a sima henna nagyon sötétítené és ha beérett akkor piros vörös leszek.

2013. ápr. 21. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha cassiával kevered, akkor rezesebb árnyalatot kapsz, de szerintem barnaként tartósan nem lehetsz rézvörös hennával. Én eredetileg sötétszőke vagyok, és kb fele cassia+fele hennával is csak az első hetekben maradt rézvörös, most jóval sötétebb.
2013. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Henna paszta:

vörösbor 1-2 dl

citromlé, 2 citrom

kurkuma por 3 tk

szegfűszegpor 2 tk

fahéj por 2tk

meleg hibiszkuszos (szárított hibiszkusz, 3 ek) fekete tea (filteres, 2 filter)

100 gramm hennapor

Indigópaszta:

90 gramm körüli indigó por

a hennapasztához való megmaradt tea


Nekem nagyon szép rézvörös hajam lett, illetve jutahajatnoveszt.blogspot.hu oldalt ajánlanám neked , bal oldalt természetes hajfestésre kattints sok infó van a hennás festésről meg szín keverések is, ez is onnét :)

2013. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sima hennával festem, nem teszek bele semmit. Sötétszőke hajam volt és most nagyon szép rezes-vörös színű. Legelső alkalommal élénkebb volt, de második alkalommal már mélyebb vörös színű, nekem nagyon tetszik. Én is tartottam tőle, hogy narancssárga leszek, de nem lett olyan.

Az indigó sötétíti is a hajat, azzal vigyázz, mert később csak hennával világosítani már nem tudod majd.

2013. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát én pont világos-narancsos vörös szeretnék lenni, a piros, mahagóni árnyalat nem áll jól. :)
2013. ápr. 22. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a natúr hennát válaszd, amiben sem indigó, sem más sötétítő anyag nincs. Antalvali oldalán is sok bejegyzés van hennával kapcsolatban, én ott olvasgattam, mire végre bele mertem vágni a festésbe. Én Logona és Lush hennát használtam eddig, abban semmi kémiai anyag nincs, így nem roncsolja egyáltalán a a hajam.
2013. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Az én világosbarna hajamat gyönyörű rézvörösre fogja be a natúr henna. Vízen kívül semmit nem teszek hozzá.

Az indigós-boros receptet ne kend rá, mivel sok sötétítő-vörösítő adalék van benne, amik miatt nem lenne elég világos a rézvörös hatáshoz :)


Egyébként kedves Juta nem kellene minden kérdésnél magadat reklámoznod....

2013. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a kedves Juta nem magát reklámozza, Katának hívnak, és szeretem ill. hasznosnak tartom juta oldalát, gondoltam belinkelem kedves kérdezőnek mert szerintem sok hasznos dolog van benne,ami segíthet neki. De természetesen mindenben a rosszat kell látni,megértelek.
2013. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznos volt mindegyik, beleásom magam jobban a témában és szerintem nekifogok :). Eddig semmivel se volt festve a hajam. :D
2013. ápr. 23. 08:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Még egy kis kérdés :D Olvastam olyasmit, hogy természetes adalékokkal lehet kicsit fokozni a rezességet világosítást, mint a citrom. Mik vannak még ilyenek? A kurkuma is ugye? Mivel az sárgára fest minden ételt.
2013. ápr. 23. 09:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az elején tettem bele citromot, de pont olyan volt mint nélküle (feltűnő lett volna ha a tőfestés nem ugyanolyan színű). Így inkább nem pazarolom tovább.
2013. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!