Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért akarnak ennyien házi...

Miért akarnak ennyien házi sampont csinálni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert "divatba" jöttek a biocuccok... majdnem mindenki megvan veszve értük...
2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Talán, mert olcsóbb és nincs tele felesleges vegyszerekkel.

Nagyanyáink csak szappant használtak hajmosáshoz, ecettel öblítették le a hajukat, és nem kentek rá mindenféle kozmetikumot, mint ma.

2013. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem olcsóbb, sőt.. Rengeteg olyan sampon van már a piacon, amiben csupa jó hatóanyag van és még pacsmagolni sem kell vele.
2013. júl. 16. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam régebben, nem csak sampont, hanem pakolásokat meg mindenféle hajcuccot csinálni. Nekem nem váltak be. Megveszem a boltit és kész. Azokat, amik nekem beváltak. Szép tőlük a hajam, nem is túl drágák, akkor minek pepecseljek házi cuccokkal, amik nem is feltétlen jók a hajnak. Nekem pl. a tojássárgája kiszárította a hajam, az ecetes öblítés is, mindegyiktől büdös is lett, a sörtől szállt mindenfelé és borzas lett, a ricinusolajtól kihullott meg zsírosodott, stb.

Persze, régen szappant használtak meg ecetet, de akkor nem is mostak ennyit hajat, nem volt ilyen légszennyezés meg semmi. Azt sem bánták, ha zsíros volt a hajuk, mert nem hordták nagyon kibontva.

Most nagy divat lett ez a biománia, azért csinálják ennyien. Arra nem gondolnak, hogy ami a hajápolókból bejut vegyszer a szervezetbe, az elenyésző amellett, amit megeszünk, a sok tartósítószer és színezék mindenben, a rovarölők a gyümölcsön, stb.

2013. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Olcsóbbnak tartják, hatékonyabbnak, természetesebbnek... meg vannak olyan emberek, akiknek kifejezetten örömet okoz a "pacsmagolás" (kiélhetik az "alkotó énjüket") Szerintem legalább is ezért... De különben nekem is megvan a jól bevált, bolti samponom, ami még csak nem is drága... :-)
2013. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hála az internetnek elég sokan rájönnek, hogy az ilyen-olyan problémáiknak valószínűleg konkrét oka van.


Az egészségünk nagy kincs, igen sokat vagyunk hajlandóak tenni érte. És ha nincs rendben az egészség, akkor azt legtöbb esetben az okozta, amit megettünk, vagy amit magunkra kentünk.

Ezért próbálkoznak sokan alternatívákkal a vélt vagy valós problémaforrások kiiktatásával.

2013. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!