Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú hajú csajok! Ti, hogy...

Hosszú hajú csajok! Ti, hogy ápoljátok a hajatokat?

Figyelt kérdés
Most nem a póthajas hosszú hajra gondolok. Akinek szép hosszú EGÉSZSÉGES haja van. Növesztem a hajamat 3éve. Több mint 1 évig minden nap vasaltam és havonta festettem. Elég gyakran jártam fodrászhoz (2-3havonta) . Most kb. akkora a hajam,mint 2 éve. Nagyon lassan nő. Amikor már kicsit hosszabb kénytelen vagyok fodrászhoz menni,mert úgy el van töredezve. Az utóbbi 1-2 évben visszafogtam magam hajvasalás, göndörítés terén. Fél éve egyáltalán nem vasalom, hajat se szárítok. Festve is nagyon ritkán van. Sokat ápolom a hajam. Két naponta mosom meg utána hajpakolás, hajszérum,hajvégápoló és varga csepp. A vége még mindig szàraz. Ti mivel ápoljátok a hajatokat, hogy szép eészséges legyen? Mivel festitek, hogy ne roncsolja? Milyen gyakran mentek fodrászhoz?
2013. júl. 15. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Van loréal full repair 5 az jó :) ezt fiúként mondom, nem hosszú a hajam, de tudok ezt-azt :) 16f.
2013. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia én ugyan nem festem a hajam de:


olyan sampont használok ami balzsam is egyben,és fésülés könnyítő spray-t is használok!

Megszoktam szárítani,de messziről és egy kicsit mindíg nedvesen hagyom majd beülök a ventilátor elé :D


sajnos én nem tudok sokat segíteni mert nem festem és nem vasalom,te meg igen ezért nálad rossz a helyzet :(

2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából mindenkinek más válik be, más a hajtípus is, elsősorban meg attól függ, mi a jó az adott hajnak. De azért leírom mit használok. Nekem nagyon dús, vastag szálú, hullámos a hajam (mosás után amikor nem fésülöm ki a vége göndör), most a fenekem alá ér, mert levágtam. 3-4 naponta szoktam mosni, általában szulfátmentes gyereksamponnal, néha sima samponnal. Utána mindig Wella Repair balzsamot használok. Hagyom magától megszáradni, majd befújom Pantene Aqua Light kifésülő sprayjel, később teszek rá szérumot is. Nem festem, általában 2 havonta vágom a végét magamnak. Szedek hajvitamint. Szinte mindig kontyban hordom, ez megvédi a sérüléstől. Nagyjából ennyit csinálok vele, na meg óvom minden károsodástól és óvatosan bánok vele, de semmi extra dolog vagy csodaszer nincs az esetemben. Régebben, még úgy 4-5 éve nagyon el volt nyaktól lefelé vékonyodva a hajam, törött, festve volt, száraz volt, nem nőtt, minden, amit el tudsz képzelni. Akkor elkezdtem rendesen bánni vele, meg odafigyelni mit használok rá, és teljesen rendbe jött. Már sosem száraz, nem törik, nagyon puha és selymes mindig, meg a vége is vastag lett. Ez igazából az időnek és a folyamatos vágásnak is köszönhető az ápolás mellett, szóval ha megtaláltad azokat a termékeket és módszereket, amik neked beváltak, akkor vágasd rendszeresen a hajad végét, így le fog nőni a már károsodott rész és egészséges, új haj lesz a helyén.

A festést én mellőzném, hacsak nem őszülés miatt fested, de akkor váltanék hennára meg indigóra.

2013. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nekem egyszer volt festett hajam az életembe akkor is 15 évesen festettem be feketére, de nem tetszett mert sokkal rosszabb volt tőle a hajam. Most 20 éves vagyok már lenőtt annyira, hogy eltűnt a festés és szép egészséges hajam van eredeti színében. Amikor lenőtt eléggé akkor 17 évesen levágattam és akkor rövid hajam volt de most lassan 21 leszek és már vállig érő hajam van. Enyhén göndör, sötétbarna így is töredezik, de csak nagyon ritkán vasalom, és csak akkor szárítom meg ha sietek valahová. Én fodrászom mondta hogy hanyagoljam ezeket, mert nekem is ez nagyon roncsolta a hajam. A titka az hogy a végéből úgy 2-3 havonta levágattam egy 3-5 cm-ert azt a nővérem is megtudta tenni mert fodrásznak tanult de nem a szakmájában dolgozik, tehát ért hozzá. Így szép hosszú dús hajam van, sokan irigyelnek is miatta.

A hajamat egyszerű samponnal mosom ami többnyire növényi alapanyagokat tartalmaz, mert jobbak mint a nagy márkás mű samponok amikben jóformán csak vegyszer van. Illetve balzsamozni is szoktam, amivel nem áll úgy össze a hajam mosás után, és nem kell a fésűvel szenvednem hogy kibogozzam plusz erősebb is lesz tőle a hajam. Nem mosom túl gyakran mert az sem tesz jót, úgy 4-5 naponta szoktam, ennyi bőven elég is neki, annyira nem zsírosodik a hajam szóval nem indokolt a gyakori mosása.

2013. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a Garnier Natural avokádós-karité olajas samponját használom, balzsamnak pedig a Schwarzkopf Gliss kur keratinos balzsamját. Szerintem mind a kettő jó árban van, isteni az illatuk és elég jól ápolnak is. Hajmosás után pedig a Matrix instacure leave in treatmant-jét, ami kb. 2000 Ft, de nagyon nagyon sokáig kitart és csodákat művel a hajjal. Valamint ha sok az időd, otthoni pakolás: méz, tojás, olaj :)
2013. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy "ápolom", hogy kímélem.


Nem festetem, nem vasalom, nem göndörítem, nem kenek rá egy kiló katyvaszt.

Sensitive (szilikon- és szulfátmentes) samponnal mosom, almaecettel öblítem, nem fésülöm vizesen.


Nő, mintha húznák, most a derekam alá ér. Dús és fényes, utoljára januárban vágattam, de még most se töredezett a vége.


Volt időszak, amikor (betegség miatt) nekem se volt szép.

2013. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem mell alá érő, szögegyenes, vékony szálú hajam van. Jelenleg is növesztem.


Nem teszem ki fizikai és kémiai kárnak, tehát nem vasalom, nem hajszárítózóm (hagyom magától megszáradni), nem festem..stb.

Csak természetes anyagú hajkefét használok. Van vaddisznósörtés és fa hajkefém is.

A hajamat nem dörzsölöm vizesen a törölközővel, hanem csak leitatom róla a vizet, majd turbánba csavarom

Minden hajmosás előtt olívaolajat hajpakolást teszek fel 1-2 órára.

Szulfátmentes és szilikonmentes sampont, balzsamot használok. A sampont hígítom és 2-3 csepp rozmaring illóolajat csepegtetek bele.

Minden nap argánolajos hajolajat teszek a hajvégekre.

DM-es hajvitamint + halolajat szedek és kölest eszem minden másnap.

Naponta 3 liter vizet iszom meg.

2-3 naponta 5-10 percet masszírozom a fejbőrömet.

Minden 3. hónapban vágatok belőle 3 centit. A 3 centi lehet soknak hangzik, de nem az, mert ennek a dupláját növi meg 3 hónap alatt. Így egészséges marad végig és mégis szépen meg tudom növeszteni.


Biztos hagytam ki dolgokat, de egyenlőre ennyi jutott eszembe.


Én is régen naponta vasaltam a hajamat és addig száraz és töredezett volt, amíg le nem nőtt a szétégetett rész. Miután megszabadulsz a vasalt résztől, hidd el, sokkal könnyebb lesz minden. Csak ápolgassad kitartóan.

2013. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.(:

nekem kb hátközepéig érő hullámos hajam van. 2 naponta mosom a hajam, samponnal meg szoktam balzsamot is használni. Néha nem árt, ha egyszerű samponnal mosol hajat, mert nem jó a hajnak az a sok vegyszer. A sampont ajánlatos alaposan a fejbőrbe maszírozni. Reggel és este kefefésűvel kifésülöm, meg esetleg még ha megyek valahova. Sztem felesleges az a sok hajpakolás, meg minden, az a lényeg, h tisztán tartsd, ne hagyd h elzsírosodjon. Nem járok fodrászhoz, ha szükségesnek tartom, Én magam vágok óvatosan 1-2 cm-t a végeiből.(: 17/L

2013. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hetente 2-3x mosom meg Panten Natural Fusion-samponnal, utána Avonos zöld hajvégápoló és kb. ennyi :D Ha délután mosom meg akkor megszárítom, hétvégén minden nap vasalom, mégsem törik egyáltalán szép hosszú és egészséges :D a fodrászom is mindig meglepődik, hogy hogy a fenébe nem törik :D
2013. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!