Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok adni tippeket,...

Punkibunki9 kérdése:

Tudnátok adni tippeket, hogyan ápoljam a hajam?

Figyelt kérdés
Zsírosodik és naponta mosnom kell. Sok a szabadidőm ezért tartottam több hetes szüneteket, kb fél évig kéthetente mostam hajat. Semmi. Színezékmentes samponokat, csalánsampont, hajszeszt és mindenféle doki által felírt gyógyszertári cuccot próbáltam. Semmi. Nem használok sok kencét, balzsamokat meg minden, de természetes öblítőket is csináltam ecetből vagy citromból hátha kitisztítja a fejbőröm. Még mindig semmi. Nagyon ritkán vasalom, néha-néha szárítom hajszárítóval ha sietek ( akkor is messzire eltartom), hűvös vízzel öblítem le, és sok vizet iszom, és mivel diétán vagyok nem eszem zsíros ételeket. Sok gyümölcsöt eszek. A napra sem járok sokat hogy ezzel legyen a baj. Nem égetem, nem kecézem halálra és senki nem tud mondani semmit. Tippek?
2013. júl. 13. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Mosd ritkábban, használj inkább szárazsampont. Régen nekem is 2 naponta kellett hajat mosnom, ma már hetente. Kb. az 4-5. napon zsírosodik be, de kontyban, lófarokban még simán hordható az utolsó 2 napon is. Ne drasztikusan csökkentsd a hajmosások számát, hanem fokozatosan. Eleinte 2 nap, majd 3, stb. Én amúgy szilikonos, parabénes, ilyen olyan sampont használok, eszek zsírosat, mindig szárítom, és formázom valamilyen eszközzel, használok habot, lakkot. Mégsem zsírosodik. Voltál már kivizsgálásokon? Valamilyen belső baj is lehet, egy bőrgyógyász pedig azzal nem tud mit kezdeni.
2013. júl. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előzőnek: a kérdező már próbálta kihúzni és mint írta nem volt változás.

A zsírosodás nem mindig a túlmosás eredménye, nagyon sokaknál genetikus jellegű, esetleg hormonális. Ezt orvos is alátámasztja. Szerintem nálad is ez a probléma és ennél nem nagyon van megoldás :/ Anyukám szintén ilyen hajú, kipróbáltunk mindent rá az évek alatt (2 év szilikonmentességet is) de semmi :/

Mosd kímélő samponnal az nem bántja úgy a fejed, ha meg van egy szabadnapod akkor pihentetheted :) Szárazsampont rendszeresen én annyira nem ajánlom, mert nagyon ártalmas hosszútávon a fejbőrnek a bolti féle.

2013. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Orvosi kivizsgáláson nem voltam ezzel kapcsolatban, azt hiszem az lesz a legjobb ha elmegyek. Van egy orvos ismerősöm akinek ez nem szakterülete ő ajánlott pár dolgot de nem váltak be. Úgy néz ki meg kell találnom a jó sampont és minél kevesebbet mosni.. csak sajnos a halálom amikor mennem kell valahova és nem friss... hamarosan itt az iskola és akkor már minden napra lesz programom :S
2013. júl. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!