Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsabban nő a haj, ha...

Gyorsabban nő a haj, ha havonta van vágva vagy semmi köze a két dolognak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Egyénfüggő?

2013. júl. 5. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
havonta azért nem kell vágni, mert ami nő azt is levágod. én átálltam arra a stratégiára, hogy vettem egy ritkító ollót, amivel kiritkítom ha már nagyon dús lenne(rövid a hajam). emellett szedek hajvitamint is(dm-es) és használok pakolásokat, hogy ne ápolt legyen és ne törjön a vége.
2013. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nincs köze de az elvékonyodott kettőződő részeket le kell vágni, egyrészt szebb lesz a hajad másrészt nem törik tovább (utóbbi esetben akkor hiába növesztenéd mer egyre nagyobb felületen lesz ronda alul)
2013. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem,csak nem torik le ami amugy letorne
2013. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
A haj nem a végén nő, szóval a vágástól sem fog gyorsabban nőni. A hajat akkor kell vágatni, ha töredezik, de egy egészséges hajnak semmi szüksége havonta vágatásra. Nekem egészséges a hajam, kb évente szoktam vágni magamnak belőle 2 cm-t. Így gyorsan megnő. Ha gyakran vágatod akkor sose fog megnőni, mert havi max 2 cm-t nő, annyit meg tuti levág a fodrász, talán többet is.
2013. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem a saját hajamról van szó, hanem általánosságban voltam erre kíváncsi. :-)

Például nekem az utóbbi 1,5 évben 1-szer volt vágva az aljából egy pici, de most szeretnék vágatni.

Gyerekkoromban hallottam sokaktól a környezetemben, hogy a haj gyorsabban nő, ha többször vágják és nem tudtam, hogy ezt higgyem, ne higgyem.

Egy ismerősömnek pici korában állítólag nem volt sűrű a haja és emiatt a szülei kopaszra vágatták - hogy jobban nőjön vagy dúsuljon, vagy nem tudom - valami ilyesmit mesélt. Ő nagyon nem örül a kopaszításnak, persze ;-)

2013. júl. 5. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem nő gyorsabban.

Egy töredezett haj egyénnek ugyanolyan gyorsan nő a haja, mint akinek nem töredezett, viszont a töredezett hajvégek letörnek a roncsolt hajúnál ezért alig látszik nála változás hosszban, míg az egészséges hajú embernek meglátszik, mert nem törik le a vége. A hajvégeknek nincs köze ahhoz, hogy milyen gyorsan nő a hajunk.

2013. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*töredezett hajú
2013. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
maximum ha rendszerese borotválnád, akkor nőne gyorsabban. mivel a vágás se nem csinál több hajhagymát, se nem serkenti azok működését, nem fog gyorsabban nőni-de különben sem értem ezt az urban legendet ki és milyen biológiai alapokon nyugodva kezdte el terjeszteni..
2013. júl. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van köze hozzá, mert, h asűrűbben vágod, akkor kisebb lesz a hajad, tehát nem kell olyan hosszú hajat tápláljon a szervezeted, ezért jobban tud koncentrálni a haj növekedésére! :)De elég 2-3 havonta hajat vágatnod, emellett sok gyümölcsöt, zöldséget, tehát sok vitamint kell fogyasztani, sok vizet inni, mert rugalmasabb lesz a hajad, szebb, fényesebb, és nem lesz száraz, érdes tapintású, ugyanígy van az arcbőrrel is, szép puha lesz!
2013. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ, nagyon aranyosak vagytok!


Nem tudom, hogy urban legend a téma, épp ezt szerettem volna kideríteni! :-)


Hirtelen most eszembe jutott a következő: lehet, hogy azért terjed(t) ez az elmélet, mert a növényekhez viszonyították/hasonlították? Például, ha van egy fa és korai éveiben alaposan meg van metszve, akkor gyökérre fejleszt, alaposan megerősödik a gyökér és gyönyörű lesz a lombja és szép erős.

Nem csak a fákkal van ez így, hanem sok más növénnyel is.


Ez csak most jutott eszembe, nem tudom, hogy van-e értelme. ;-)

2013. júl. 5. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!