Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Töredezett hajra jobb a...

Töredezett hajra jobb a hajszárító vagy vagy inkább természetes száradás?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen a természetes száradás. de a töredezett végeket le kell vágni, utána figyelni rá, hogy ne fesd, keveset vasald/szárítsd vagy egyáltalán stb
2013. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A természetes száradás jobb, de törölközővel itasd fel a felesleges vizet, amennyire tudod, (de ne dörzsöld vele a hajad!), mert ha nagyon vizes marad az sem jó. Én úgy szoktam, hogy törölközőbe csavarom a hajam és jódarabig úgyhagyom, kb. egy fél napra, utána meg hagyom megszáradni magától. Ez persze akkor működik, amikor otthon vagy.
2013. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Természetes száradás. Én már vagy 8 éve nem használok hajszárítót. Azért a fél napos törölközőbe csavart vizes haj túlzás... elég 30 perc is.
2013. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az olló.

Amúgy tapasztald ki, hogy a jobb. A fél nap törölközőbecsavarást azért nem ajánlom, mert addig bepállik a fejbőr, túl sokáig nedves marad, kiváló helyzet a baciknak és gombáknak, na meg könnyen az lesz a vége, hogy marokszám hullik majd a hajad. Max 10 perc elég, felszívja annyira a vizet, hogy ne csöpögjön, azon túl pedig már csak lassítja a száradást.

Ha hideg van, vagy menned kell valahova, akkor azért inkább szárítsd meg. Meg a fejbőrt és a hajtöveket is célszerűbb talán szárítóval, a végeket nem muszáj, már azzal is csökkented a károsodást, ami éri.

De ha pl olyan a hajad, mint az enyém, hogy szárítás nélkül száll össze-vissza, kócolódik, akkor sem túl jó. Az első fésülködésnél több kárt okozok, mint amennyit megspórolok a szárításon. :D Én langyos levegővel szárítom, használok hajpakolást, rendszeresen vágatom, és nincs rosszabb állapotban, (sőt!) mint amikor a nem szárítgatós korszakomat éltem.

Persze nálad lehet épp nem válik ez így be, és attól lesz klassz hajad, ha nem szárítod. Mindenkinél máshogy van kb, de legalábbis hajtípustól függ. :)

2013. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. júl. 3. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Csavard törölközőbe és hagyd, hogy szinte ott száradjon meg teljesen. Pihe-puha lesz a hajad. :)
2013. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is mindig törölközőbe csavarva szárítom meg és nagyon puha lesz, azóta egyáltalán nem töredezik. Aki fél nap törölközőbe csavarástól meggombásodik a feje, annak meg már eleve van valami baja.
2013. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hajápoló kellene rá, pl balzsam, pakolás, tápláló spray, hajvégápoló...

Mosás után 20 perc betekerve törcsibe,(a hajszálak magukba iszák a vizet) utána távolról fújva a hajszárító.

2013. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia ! Szerintem 10 percig törölközővel aztán utána távolról legalább a haj tövét szárítsd meg így biztos nem fog megfázni.
2013. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!