Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a fenével mossam meg a...

Mi a fenével mossam meg a hajamat? Samponok, bionak nevezett samponok kilőve, tojássampon sem vált be, a szódabikarbóna is szárítja a fejbőrt, így még jobban zsírosodik tőle.

Figyelt kérdés

Agyagra, vagy ehhez hasonló masszára gondoltam, ami magába szívja a zsírt. Mosódióról mit gondoltok? A biosamponokban is megtaláltam a felületaktív anyagokat, azokat sem szeretném megvenni.

Mi az, ami tisztít, vagy inkább magába szívja a zsírt?

Nagyon hamar zsírosodik a hajam. Szinte az összes fórumot végigbögyörésztem a neten, kipróbáltam sok mindent de nem vált be igazán semmi.

Tudtok ilyen készítményt, pl. bioboltban?



2013. jún. 22. 18:56
 1/4 anonim válasza:
Vegyél teafaolajos sampont! ( a neve nem jut eszembe ) Nekem is bevált... :)
2013. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem extra zsíros hajam van, de simán egy koffeines Balea is tökéletes rá. Én nem nézem az összetételt, csak hogy ne legyen szilikonos, mert attól rémes a zsíros haj. De mondom, nekem ez bevált, 5-6 naponta mosok hajat mióta ezt használom.
2013. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nem akarlak elkeseríteni, de nem kizárt, hogy nálad is genetikai és/vagy hormonális okok miatt zsíros hajad. Ahogy nekem is. Én is mindent kipróbáltam már, még a teafaolajos sampont, sőt magát a teafaolajat is, és mielőtt bárki megszólalna, nem , nem azért zsíros, mert gyakran mosom, mivel - logikusan - azért kezdtem gyakran mosni, mert zsíros lett és igen, próbáltam azt a praktikát is, hogy nem mosom, csak hetente, hát gyönyörűen hullani kezdett a hajam. Na mind1 a lényeg. Elmentem bőrgyógyászhoz és ő maga mondta, hogy ez az én esetemben genetikai eredetű, ahogy pl az arcbőröm is zsíros és annak a faggyútermelését sem tudom csökkenteni azzal, hogy pl nem mosok arcot, csak hetente... illetőleg a kamaszkor, fiatal felnőtt kor (egész 30 éves korig) is közrejátszik, mert a kamaszkorban fellépő hormonális változások eléggé kitolódtak, és emiatt sokaknak van, akár 25-30 éves korukban is zsíros, pattanásos bőrük. Szóval én magam csak annyit tudok tenni, hogy gyakran megmosom babasamponnal és kész. Az Eucerinről hallottam, hogy állítólag annak most vannak új termékei és kikiáltották csodaszernek, de nem tudom a konkrét nevét, gyógyszertárban megkérdezheted.
2013. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

SLS és SLES-mentes sampont használsz?

Nekem ez a gyógyszertári ''összeállítás'' vált be amúgy: Bioderma DS+ sampon és Panthenol spray hajpakolásnak. Öt naponta mosok hajat! :)

2013. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!