Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A lányoknak miért kell leborot...

A lányoknak miért kell leborotválni a lábukon a szőrt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem kell, csak le szokták
2013. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

nem kell.

Azért szokták mert társadalmi elvárás, a nőről kialakított képnek való megfelelés, miszerint a nő nem szőrös. Így nagyon sokan élnek a lehetőséggel, de ugyanakkor nem mindenki.

2013. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vandar válasza:
47%

Nem kell!

De ha belegondolsz mennyivel jobb érzés végighúzni a kezed egy selymes anyagon mint egy smirgli papíron... de persze semmit sem muszáj!

2013. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Mert nem szép látvány és sokkal jobb érzés a selymes bőr, mint a smirgli, ahogy előttem írták.


N

2013. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert szebb. De ha te nem akarod, nem kell.
2013. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Szebbnek lehet szebb meg jobb a tapintása. De ez az egész egy biznisz, a szőrtelenítősdi. Azt nevelték belénk - a társadalomba, hogy ez a természetes, a csupaszság. Mennyit kaszálhatnak a cégek ezzel? Hiszen vesszük a jobbnál jobb krémet, borotvát, gyantát... Persze, hogy ezt reklámozzák nekünk: légy csupasz, hogy a pasiknak tetsszél! Mert a nő nem ember csakúgy mint a férfi?

Én is szedem a szőrt megmondom, de én is csak az elvárásnak teszek eleget, de van hogy nincs kedvem. A barátom úgyis szeret ha szőrmók vagyok, bár igaz szokta mondani hogy jobb ha sima. Magáról is ezt gondolja, folyton szőrtelenítené magát... Hát nem értem miért.

Holott amúgy ha a csupaszság volna az alap, nem nőne szőr rajtunk. Nem igaz?

2013. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zakathol ***** válasza:
45%
#6: Az elméleted ott megbukott, hogy az evolúció során folyamatosan csökkent az embereken a szőr mennyisége, tehát a szőrösség mérséklődése alapján a szőr teljesen haszontalan a modern ember számára.
2013. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem azért, mert például anyukámnak sem volt szőrös eredetileg keze-lába (most 57 éves) és elmondása szerint az ő fiatalkorában nagyon ritka volt, ha valaki lány létére szőrös végtagokkal rendelkezett. És ez valószínűleg megmaradt, csak most különböző tényezőknek köszönhetően jobban szőrösödnek a lányok is.
2013. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

az biztos hogy nem társadalmi elvárás miatt,én egyszerűn nem tartom esztétikusnak a szőrös női lábat ezért borotválom

amúgy nem csak látványra de érzésre is sokkal jobb

2013. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem társadalmi eljárás miatt szőrtelenítek. Hanem mert nekem így kényelmes, így érzem esztétikusabbnak. Szeretem a szép selymes a lábam+mindenem, ha a szőrös lenne a divat én akkor is leszedném.
2013. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!