Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 20éves is elmúltam, és még...

20éves is elmúltam, és még mindig marha zsíros a hajam meg az arcom és tiszta ragya vagyok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Bio sampont használok, havonta járok kozmetikushoz, de egyszerűen semmitől se jobb. Már azért jócskán kinőttem ebből a korból, mért nem múlik már el ez az egész?
2013. jún. 5. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
"Már azért jócskán kinőttem ebből a korból," Tévedsz, jócskán benne vagy. Ugyanis nem csak a tinédzser korra jellemzőek azok a "tünetek", amiket leírtál (ami amúgy sem ér véget épp azon a napon, mikor betöltöd a 20-at), hanem manapság ezek kitolódtak a fiatal felnőttkorig. Tehát a 25-26 évesekre is ugyanúgy jellemző lehet. A stressz, a helytelen életmód, a környezetszennyezés, a későbbi gyerekvállalás miatt van ez.
2013. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért erre már az orvosok is azt mondják, hogy nem normális állapot.

Lehet oka valóban a helytelen életmód, stb, de valószínű, hogy nem (csak) az.

Hormonális okok, gyulladás, allergia, gyógyszer hatása, stb. Ki kell vizsgáltatni. Ha lány vagy, első körben a nőgyógyászatot ajánlom, ki kell zárni a PCOS-t, gyulladást. Ha túl szárító kozmetikumokat használsz, az sem segít, sőt. Hidratálj is megfelelően, külsőleg-belsőleg. Bőrgyógyásznál voltál már?

2013. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez még simán lehet a "tinédzserkori" probléma. Én lassan 24 leszek, kicsit már javult a helyzet, de még mindig nem az igazi. A bőrgyógyászom többször is elmondta, hogy hormonok okozzák, tipikus tini pattanások és zsíros bőr. Sok helyen utánaolvastam, keresve valami megoldást, de azt írták, hogy akár 28-30 éves korig elhúzódhat, mire beáll az ember szervezete.
2013. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felnőtteknek is lehet zsíros, pattanásos bőrük. Létezik felnőttkori akne is.
2013. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Millió dokinál voltam már (más problémával), ugyanezeket nézték és semmi.
2013. jún. 5. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!