Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőrre mit lehet használ...

Zsíros bőrre mit lehet használni, ami nem szárítja ki? milyen ételekokozhatnak zsíros, pattanásos bőrt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 19:42
 1/7 Andii1 ***** válasza:
pipamocskot :D
2013. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Probald ki a teafaolajas termekeket. Etelbol meg sajnos egyszerubb felsorolni ami nem okoz pattanasokat:-) sovany, szaraz husok pl hal, csirke- es pulykamell, zoldsegek, gyumolcsok (csak mertekkel a cukortartalmuk miatt) teljeskiorlesu gabonafelek. Minden ami edes, zsiros, fuszeres vagy tejtermek (tehat minden ami finom)nem ajanlott.:-)
2013. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök hülyeség a száraz húsok, meg zsírzsegény kaják.

Vigyél be zsírt, mert ha nem akkor a szervezetet készteted arra hogy termeljen. Egyél olajos magvakat, hidegen sajtolt növényi olajokat használj hevítés nélkül(szezámmag olaj, tökmagolaj, olíva olaj, lenmag olaj...)

Zöldség is mehet olajokkal például, jót tesz.

Gyümölcsökből én inkább az aszalványokat ajánlanám(datolya, füge, szilva, sárgabarack, áfonya, mazsola..) ,mert 10x nagyobb a vitamintartalmuk mint a lédús friss gyümölcsöknek, és képtelenség belőlük túlenni magad.


Fűszeres kajákat is ehetsz, én nemtom azzal mi a baj.

Tejtermékek is mehetnek, de lehetőleg házi vagy vastehenes tejből készíts joghurtot, vagy kefírt, meg sajtot is tudsz ha szoktál enni. Olcsóbb is meg egészségesebb is.


A teafa olaj ami hat, nem a teafa olajos cuccok.


Zsíros bőr ellen a sok izzadás az ellenszer.Akár sporttal, akár pl. szaunával de nagyon jót tesz neki.

2013. máj. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aztak...a harmadik valaszolo, te kepes vagy gondolkodni egyaltalan????

A szervezet abbol gazdalkodik, amit taplalek formajaban beviszunk. Ha kevesebb zsirt viszunk be, akkor kevesebb lesz a szervezetunkben, mert nem kepes zsirt termelni! Hogy lenne mar kepes, mibol??? Feloldja az egyik vesenket es zsirra alakitja, csak hogy legyen vagy mi? Lehet hogy neked az agysejtjeid alakultak zsirra, de hidd el, hogy ez nem normalis dolog, menj orvoshoz!

A szaraz hus egyaltalan nem hulyeseg. Ha azt mondod, hogy zsirt muszaly bevinni (mert ha nem, a szervezet megtermeli~ez hatalmas) de azok kozott, amiket felsoroltal nincs egyetlen allati eredetu zsir sem. Ha akkora hulyeseg a szarazhus, akkor tokmag- es olivaolaj helyett miert nem irtal kacsazsirt meg disznozsirt? Gondolom derengett, hogy valahol mintha hallottad volna, hogy az nem egeszseges...

Az aszalt gyumolcs van fogalmad rola, mit tesz az emesztessel? A borproblemak okat eloszor a gyomorban/emesztorendszerben kell keresni. Az aszalt gyumolcs ami felpuffaszt es fosat szerinted mennyire tesz jot? Elmondom, semennyire.

Es hogy 10x nagyobb a vitamintartalmuk, ezen besirtam. Talan egy mareknyi aszalt gyumolcsnek nagyobb a vitamintartalma mint egy mareknyi frissnk, mert az aszaltban nincs viz, tehat kisebb estobb fer a markodba. De ha veszel 1 db aszalt barackot es egydb frisset, ugyanannyi vitamin van mindkettoben te zseni!

Tejtermekek nem mehetnek. Millio pelda van ra hogy mi,yen nehezen emesztheto. Pl kezdo testepitok/fittnessesek gyakran csodalkoznak, hogy ok, akik kis hijan az egeszseges eletmod mintapeldanyai lehetnenek, sportolnak, dietaznak megis pattanasosak. Ez attol van, hogy a feherjekoncentratumjaikat tejben oldjak es megisznak belole1-1.5 litert naponta. De ahogy valtanak vizben oldhatora, elmulnak a panaszaik.

Vagy masik pelda a csecsemoknel akiket nem anyatejjel taplalnak a tejkiutes, es meg sorolhatnam.

Lenyeg, hogy a tej nehezen emsztheto, tehat ha pattanasra hajlamos vagy, keruld!

Teafa olajro annyit, hogy ha este Kerdezo ugy dontene, hogy lemossa arcarol a nap mocskat, akkor ha teafaolajjal kezdene dorzsolni az arcat, nem lenne vmi hatasos. Teafaolajos arclemosoval viszont sokkal tobbre jutna.

Ennyit errol. Az renben van, hogy dietetikabol semmit nem tudsz, mert ezt nem tanitjak az iskolaban, de hogy biologia orara sem jartal az egy kicsit gaz, csodalom, hogy irni megtanultal! Legkozelebb legalabb tajekozodj, mielott hozzaszolnal egy temaban.

Koszi, puszi!

2013. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 61 %-os!

Én tájékozott vagyok, de ahogy látom te nem.

Fél éve még küzdöttem a pattanásokkal( testem minden területén) most kb. 2-3 hetente van egy kis valami ami jön-megy. Ez kb 10 éve fennálló folyamatos probléma volt a bőrömmel, amin semmilyen kezelés meg egyebek sem segített.


Utálom az ilyen okoskodókat, azt hiszik ők mindet tudnak.


Zsírt termel a szervezet így is úgy is, pl szh.okból képes simán. A jó zsírokat vitaminlebontáshoz használja a rossz zsírokat meg gyűjti és nem üríti ki.(=koleszterin pl=állati zsírok)


De hülyékkel nem foglalkozom, mert írhatnék én ide litániát, de akkor sem értenéd, mert nincs hozzá megfelelő IQ-d.

2013. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Es a szenhidrat hogy kerul a szervezetbe? Azt is te viszed be es te dontod el, hogy mennyit. Ha annyit amennyit elegetsz, akkor nem lesz mibol zsirt termelni a szervezetednek.

Es milyen dieta az, amiben telitett zsirtol cukron at a fuszeresig minden fogyaszthato? Semmilyen! Rajtad akkor nem a dieta segitett, hanem az hogy kinottel a serdulokorbol!

2013. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te már csak tudod... :)


Telített zsír is kell, ritkán minimális mennyiségben.

Cukor is kell, de lehetőleg gyümölcs-aszalt gyümik formájában, xilit, eritritol, kókuszcukor.. méz formájában.


És ki beszélt itt diétáról? Te! .. kezdted sorolni a diétás baromságokat.. mikor nem az volt a kérdés... tanulj meg olvasni..

2013. máj. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!