Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel szőrtelenítsem az intim...

Mivel szőrtelenítsem az intim testrészeimet? (gyanta, borotva vagy krém)

Figyelt kérdés
Esetenként tudtok mondani jó tanácsokat vagy hogy mire figyeljek?Vagy előnyeit és hátrányait a módszereknek?!
2013. máj. 19. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hátránya:ha érzékeny a bőröd mindegyiktől kipattoghatsz, a krémre allergiás lehetsz.


Borotva: Gyors és olcsó, de nem tartós, legalább 2 naponta ismételni kell a műveletet.


Krém: Vegyi anyagok, nem biztos,hogy egyenletesen szedi le a szőrt,foltos maradhatsz mert az míg a véknyabb szálakat feloldja addig a vastagabbakat nem, ezeken a pontokon ismételni kell. Elég sok idő amíg lemarja a szőrt és kellemetlen szagokkal jár. Hatása annyi mint a borotvának. 2 naponta ismételni kell. Pluszba drága.


Gyanta: Gyors,de pillanatnyi fájdalommal jár. Árban leginkább a krémekre hasonlít, kozmetikusnál belekerül 1-2 ezerbe, de nagyban függ attól,hogy hány testrészed akarod szőrtelenül. Otthoni gyantázásnál van némi égésveszély, márha nincs olyan melegítő izéd amit a kozmetikusok használnak. (hideggyantáról nem nyilatkozok,szerintem borzasztó)


epilátor: Csöppet időigényes, és huzamosabb fájdalommal/kellemetlenséggel jár. Viszont egyszeri beruházás.


és akkor szerintem:

1.Gyanta

2.epilátor/borotva

3.Krém-hideggyanta (ezeket nagyon nem ajánlom, iszonyat rossz az ár/érték arány)

2013. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja lemaradt: gyanta és epilátor egyéntől függően 2-4 hétre megoldja a szőr problémát.
2013. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a borotva szóba sem jöhetett, mert naponta kellett volna, de akkor is állandóan szúr.


A krém eleinte nem volt túl tartós (pár nap), de több hónap után annyira legyöngitette a szörszálakat, hogy most elég 2-3 hetente.


Egy ideig gyantáztattam, de nekem túl kellemetlen volt mindig elmenni kozmetikushoz emiatt.


A lábon/hónaljon viszont magam tudom gyantázni, itt is eleinte gyakrabban kellett, most a (hideg -Veet) gyanta elég 6 hétre.

2013. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kétnaponta,de fájdalommentesen szeretnéd,akkor borotva,vagy krém.Ha kibírsz "némi" fájdalmat,de hetekre meg szeretnéd oldani,akkor gyanta,vagy epilátor.Nekem az IPL(végleges szőrtelenítés) kezelés vált be leginkább.
2013. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"végleges szőrtelenítés" alatt mit értesz?Milyen módszer,ára stb.?
2013. máj. 19. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:

IPL. [link]

Én kuponos oldalon vettem,12 alkalom 10ezer forint volt.Egyébként nagyon drága,de elég sűrűn ki lehet fogni ilyen kuponokat a különböző oldalakon.

2013. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, offolok: akik krémmel szőrtelenítenek az intim részeken, milyen márkájút használnak és mekkora területen? Csak a bikinivonalon?
2013. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én krémet használok: kizárólag veet vagy pilca márkájút (az olcsó sajátmárkás termékek nem érnek semmit), érzékeny börre valót és az egész területre. Elöször a nyálkahártyákat bekenem babakrémmel, és utána az összes többi részt a szörtelenitövel. A babakrém védi az érzékeny részeket, máshol meg tud a krém hatni. Az elöirt idöt fontos betartani, akkor nem lesz semmi probléma - kivéve, ha eleve érzékeny rá valaki, de elöször úgyis tesztelni kell.
2013. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi,sokat segítettetek!
2013. máj. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!