Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Számotokra mitől lesz jó egy...

Számotokra mitől lesz jó egy fodrász?

Figyelt kérdés
Mik azok a kritériumok, tulajdonságok, amiket elvártok egy fodrásztól?
2013. ápr. 24. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó fodrász figyel arra, amit mondok neki. Ha azt kérem, csak egy centit vágjon a hajamból, akkor tényleg csak annyit vágjon.

Legyen kreatív: ha elmesélem neki, milyen frizurát szeretnék, mik az elképzeléseim, akkor ha kérem, segítsen kiválasztani a számomra megfelelőt.

Adjon tanácsot, de ne legyen öntörvényű: ha szerinte többet kéne vágni a hajamból, mint az általam kért, vagy úgy véli, a választott frizura nem állna jól, akkor szóljon róla, de hagyja meg nekem a döntés jogát.

Nagyjából ennyi. :)

2013. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legyen gyors és ügyes kezű.

Az általam elmondott pár mondatból is értse meg, hogy én mit is szeretnék.

Ha nem vagyok törzsvendége, akkor ne akarjon kényszeresen a magánéletemről beszélgetni.

2013. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyetértünk eddig :)


Nekem, ami még az eddigiekhez hozzájön az az, hogy magához a személyhez is szeressek járni. Tehát túl azon, hogy ügyes legyen, legyen jártas az új technikák, divatok terén, ne érezzem feszélyezve magam nála, mikor ott vagyok, akkor tényleg velem foglalkozzon és ne az legyen, hogy leáll dumálni közben egy kollégájával, én meg nem merem félbeszakítani a tegnap esti Marichuyról folytató diskurzust, pedig épp olyat csinál a hajammal, ami nincs ínyemre, avagy valamit mégis máshogy szeretnék, rosszul választja el a hajam stb. Jártam már így, én éreztem rosszul magam, hogy közbeszóltam a társalgásba, pedig egyáltalán nem kellene.


A másik, hogy tudjon képeket mutatni frizurákról. Nekem sokszor az a bajom, hogy nem tudom elmondani, hogy milyen legyen. Látok valamit, de nem tudom mi a fazon neve, körülírni nehéz, és richtig nem olyan lesz a végeredmény, mint ahogy én azt gondoltam. Jó volna, ha a fodrász az orrom alá tenne néhány képet, hogy mire gondoltam konkrétan, mindkettőnknek az a legmegfelelőbb, mert én sajnos nem tudom, hogy milyen stílus alatt nézzem itt interneten, mégsem írhatom azt be, hogy "Horváth Éva féle frizura, ami V alakú, de nem teljesen, mert csak eddig meg addig..."

2013. ápr. 24. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú hajam van, így nem járok fodrászhoz, mert egyszerűen nem tudják kezelni. Volt, hogy elmentem esküvőre kontyot csináltatni, és addig jutott, hogy begumizta, mert azt mondta olyan sok hajam van, hogy nem tudja feltűzni, mert semmi sem fogja megtartani. Egy másik el sem vállalta, mert szerinte olyan hosszú, hogy nem lehet feltekerni csavarókra, anélkül meg nem csinál alkalmi frizurát. Szóval egy jó fodrásznak kéne érteni a hosszabb hajakhoz is, nem csak a pl. hátközépig érőhöz. A másik, hogy bánjon óvatosan a hajammal. Én mindent megteszek, hogy ne károsodjon, de ahogy látom a legtöbb fodrász nem foglalkozik ezzel. Tépi össze-vissza, a tetejétől kezdi kibontani, dörzsöli a tenyere közt vizesen, mikor valami cuccot tesz rá. Nekem ez elfogadhatatlan. Emellett nagyon fontos, hogy csak annyit vágjon, amennyit én mondok. Már volt olyan, hogy 5 cm helyett minimum 10-et vágott a hajamból, azóta nem is mentem fodrászhoz (8-9 éve). És tartsa tisztán az eszközeit, fertőtlenítse őket minden kuncsaft után.
2013. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyszerű fodrászom van. :) Alapból mesterfodrászt kerestem, mert a normálisakkal é n már megjártam

A mostani úgy vágja, ahogy én szeretném, annyit vág amennyire szükség van ( én nem szórakozok 1 centi vágásokkal, ha pl látom, hogy tovább is száraz), nem csúszik és minőségi termékekkel dolgozik, hát amikor meglátom, hogy 1-2 fodrász az olcsó fodrászkellékes kilós ápolókat használja, azért elmegy a kedvem tőlük.

2013. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!