Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kellene elkezdenem a...

Hogyan kellene elkezdenem a lábam szőrtelenitését? Milyen lépésekben?

Figyelt kérdés
még sosem csináltam,és anyukámnak nem merem mondani..14 éves vagyok.

2013. ápr. 17. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel még nem kezdtél neki, ezért ajánlom, hogy első utad egy kozmetikus legyen, aki szépen legyantázza. Iszonyúan fájni fog, de pár év múlva áldani fogod magad, mert a borotva kissé erősíti a szálakat, utána kellemetlenebb gyantázni, a gyantától, pedig elgyengülnek a szőrszálak és vékonyabbak is lesznek. 18 éves korodra alig fog nőni szőr. :)

Anyukádnak mondd meg kerek-perec, hogy már elég idős vagy, szeretnél nőiesebb lenni.

2013. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha én mégis borotválni szeretném? akkor azt hogyan? fürdés után? be kell kenni valamivel? köszönöm:)
2013. ápr. 17. 18:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mered mondani? :) én már 13 évesen elkedtem szőrteleni a lábam mert én csúnyának találtam már. Igen, szerintem is először kozmetikushoz menj, de nem kell túldramatizálni a helyzetet azért iszonyatosan nem fog fájni. ( vagyis nekem annyira nem fájt.) Aztán ha megint megnőtt a szőr szerintem otthon is lehet már anyud segítségével vagy egyedül. Először én is bénáztam de utánna megy mint a karikacsapás :DD hogyha nem szeretnél gyantával szőrtelenítani akkor ott van az epilátor, bár az nekem fájdalmasabb. :)
2013. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, szerintem ne csináld borotvával mert még tinikorba vagy és ilyenkor jobban és erősebben megfog nőni a szőr. Gyantázással vagy epilálással 2 3 hétig is kitart, de borotvával szerintem 1hét alatt is nagyon megnől a szőr ://
2013. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem 13 évesen kezdett zavarni a dolog. Elmondtam anyukámnak, aki először állította, hogy nem látszik, de aztán elvitt a kozmetikushoz megkérdezni. Az lett a vége, hogy ott is maradtam és legyantázta a lábam. Rosszabbra számítottam a fájdalmat illetve. Azóta (most 15 vagyok) epilálom és gyantázom, gyantázni kozmetikushoz megyek, epilálni itthon. Nekem az epilálás jobban fáj, mivel az egyenként tépi ki, a gyanta meg egy pillanatig fáj jobban, több helyen, aztán egyáltalán nem.


Borotválni még nem borotváltam, de ez alatt a bő másfél év alatt a gyantával egész sokat ritkult, míg azok az osztálytársaim akik borotvát használnak, kénytelenek pár naponta használni.

2013. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem tanulják már meg az emberek, hogy a szőr nem erősödik se borotvától, se mástól... 14 évesen nyugodtan borotváld, talán még az a legegyszerűbb és legolcsóbb módszer. Zuhanyzás közbe bekened a lábad tusfürdővel és leborotválod. A végén meg kend be testápolóval vagy ami van.
2013. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 17. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem használj cukorgyantát mert az a legkevésbé fájdalmas. Ha jól csinálod nem is fáj mégis tartós bár én még csak most kezdtem használni (mert eddig borotváltam)de mint első tapasztalatom hogyha már kikisérletezted a neked jót (értem én itt arra hogy otthon is el lehet készíteni)akkor nagyon megéri árban is mert csak víz cukor és citrom kell hozzá. Ami a borotválást illeti szerintem ne csináld mert én is jól megjártam mert kábé két naponta kellet csinálnom és már másnapra se volt sima a lábam,a szőr pedig egyre csak erősödött.
2013. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
borotvával elkezdtem ma,de lehet később átváltok majd cukorgyantára is:)
2013. ápr. 18. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!