Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen időközönként festhetem...

Milyen időközönként festhetem a hajamat 12%os oxidálószerrel? (többi a kérdésen belül)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy középbarna festett hajamat igyekszem iylen aprólékosan világosítani. Egyszer festettem sötétszőkére, nem sok dolog történt, egyszer kipróbáltam a colour b4-t, nem történt semmi. Legutóbb 12%os oxidálószer és középszőke kombó került rá fodrász tanácsára. Ez végre látványosabb eredményt hozott és láthatóan világosodott a hajam. Ezt úgy alkalmazom hogy a tövére ugyanez a festék kerül de csak 6%os oxidálószerrel hogy ne szippantsa ott ki a hajamat és egyenletes legyen a szín.

Az a kérdésem hogy milyen időközönként szavad a hosszát festenem a 12%os oxidálószerrel? Legközelebb világosszőkével akarok rámenni mert ez a középszőke 12es oxival elég jó eredményt hozott és "egy szinttel feljebb" akarok lépni. Tehát ez az agresszívabb dolog a hosszára kerül, fejbőrömet nem éri. 3 hét? vagy egy hónapot várjak ki? Rendesen ápolom a hajamat mindennel az olajtól a pakoláson át, nem törik, viszont gubancolódik, ezt betudom annak hogy majdnem a derekamig leér.


Előre is köszönöm a válaszokat, mnidenkinek aki egy kis időt szán rám és segít, szép napot Nektek!



2013. febr. 10. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen fodrászod van, de közölnie kellett volna hogy ez a fokozatos világosítás 12%-ossal pont olyan káros mintha egyszerre leszívattad volna az egészet a kívánt színre. Az hogy sötétebb szőke festéket kentél rá egyáltalán nem kíméletesebb. Szóval teljesen felesleges volt ha nem olyan színt akarsz.

Festések közt várj legalább 3 hetet.

2013. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem olyan káéros, nem egy hasnem 3 fodrásszal beszéltem az ügyben, igaz hogy volt aki mondta h 'festék nem világosít festéket' mondom én azért kipróbálom hátha. És világosított is, nem mondom hogy mindenkinek működne de nekem eleve jobban engedi a festéket a hajam, ezt már megtapasztaltam az évek során.


Nincs igazad egyáltalán mert azt viszont egyetlen fodrász sem mondta hogy káros lenne, ennek mint írtam nem egy fodrásztól érdeklődtem utána. Ne hasonlítsuk már az erős oxidálószerrel való festést egy leszívatáshoz. Akkor akinek leszívatják a haját majd felraknak rá egy 12%os szőke festéket, letörne tőből a haja, ha ez így lenne ahogy te írod (szőkített lánytól is megkérdeztem, szintén nem egytől, hogy a 12%os oxi mennyire káros)


Két hete festettem majdnem, nem tört meg a hajam egyáltalán, kis mértékben sem viselte meg, ugyanolyan mint volt attól eltekintve hogy világosabb. :)

2013. febr. 11. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!