Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy épül fel nálatok egy...

Hogy épül fel nálatok egy hajmosás a kész frizuráig? Milyen termékeket használtok a hajatokra? Milyeneket 2 mosás közt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sampon, balzsam, megtörlöm, megszárad, kifésülő spray, megfésülöm, kész frizura. 2 mosás között hajvégápoló szérummal szoktam bekenni.
2013. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hajmosás 2 léből, balzsam, hajtörlés, hajvégápoló, haj vitaizáló spray, szárítás, hajvitalizáló spray
2013. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb megmosom gliss kur sampont kenek fel egyszer utána lemosom még egyszer, megint kiöblítem rárakom a balzsamot (gliss kur), azt rajtahagyom pár percig, kiöblítem, aztán becsavarom a hajam törölközővel és rajtahagyom egy darabig, hogy leitassa, aztán leveszem rakok rá hajvégápolót, befújom hővédővel kicsit szárítok rajta, majd elkezdem becsavarni. Úgy szoktam, hogy 10-kor kezdem az egészet és akkor este tízig benne hagyom a csavarókat, így nem kell benne aludni. Mielőtt kivenném befújom lakkal, miután kivettem szintén és akkor szépen benne marad. Két mosás közt gliss kur sprayt szoktam használni. :)
2013. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hajmosás: valamilyen sampon, kallos serical latte pakolás

hajszárítás, vasalás, sütés előtt: balea trend it up hővédő

ezek után: gliss kur hajvégápoló krém, az utolsó 5-10 centire kell felkenni, jól beledolgozni, puhává, selymessé, rendezetté teszi a hajvégeket.

ha göndörítem, akkor hajlakkot is használok, ez általában valamilyen schwarzkopf termék.

2013. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja, két mosás között pedig csak annyi, hogy minden nap bekenem a végeket ezzel a gliss kuros hajvégápolóval fésülködés után, illetve ha belövöm, mert megyek valahová, ahol jól kell kinézni (ergo nem kisboltba, vásárolni, stb), akkor szintén hajlakk.

utolsó voltam.

2013. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kétszer megmosom Head and Shoulders-el, aztán Balea-s balzsam. Kiöblítem. Törülközővel becsavarom, kifésülöm, kicsit rászárítok hajszárítóval, hajvégápoló olaj. Ennyi.
2013. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hajam nagyon zsíros tövű, viszont maga a hossz, a hajvég nagyon sprőd, könnyen kiszárad.

2x mosok hajat egy héten. 1x olajos pakolás kerül a hajhosszra, a másik alkalommal csak simán egy kis balzsamot kenek az egészre és rajta hagyom egy negyed órát. Utána sampon, balzsam (ezt is pár percig rajtahagyom), nagyon alapos öblítés. A legvégén hideg vízzel is végig megyek rajta, ez serkenti a vérkeringést. Szabad levegőn szárad meg, nem formázom semmivel. Szárazon Alverde olajos hajvégápolót, valamint kókuszolajat oszlatok el rajta. Elég sok kell mindkettőből, mert tényleg olyan száraz a hajam, hogy rengeteget felvesz ezekből az olajokból. Samponom, balzsamom szilikon- és parabénmentes, gyakran használok szulfátmentes termékeket is, de ez változó.

2013. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában head&schoulders sampont használok, mert ez bevált. Hajmosás előtt átfésülöm a hajam, majd 2x megmosom samponnal. Miután alaposan kiöblítem a hajamból a sampont, a felesleges vizet leitatom egy törölközővel és kallos latte pakolást teszek a hajhosszra. Zuhanysapkát húzok rá, majd egy törölközővel körbetekerem a zuhanysapit. A pakolást általában 45-50 percig, vagy akár egy órán át is rajta hagyom. Bő, meleg vízzel kiöblítem a pakolást a hajamból, majd törölközővel felitatom a vizet és felturbánolom a hajam. Így a nagyja vizet magába szívja a törölköző.

Egy diónyi hajhabot eloszlatok a hajamon, majd felcsatolom nagyobb tincsenként. Kallos hővédőt fújok a hajamra és közepesen meleg levegővel szárítom úgy, hogy közben folyamatosan fésülöm a hajam. Miután megszárítottam az egész hajamat, balea hajvégápoló szérumot teszek a hajvégeimre.


Másnap reggel, ha kivasalom a hajam, akkor előtte is használok hővédőt, ilyenkor várok pár percet, hogy a hajam beszívja a hővédő sprayt és ne égessem annyira bele a hajamba. Miután kivasaltam a hajam, ismét használok hajvégápolót.

Két hajmosás között szoktam még használni hajvégápolót, mert nagyon könnyen kiszárad a hajam. Illetve S.O.S. megoldásként néha használok szárazsampont is pl. ma. :D

17/L

2013. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

hajmosás: víz vagy nedves kéz

termék: disznósörte fésű, kezem

2013. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajpakolást készítek, akkor azzal kezdem. Ebben van egy avokádó, egy banán, méz, olívaolaj. Ezt rákenem a hajamra (a fejbőrhöz nem, csak a hajvégekre, kb. fültől lefelé). Rá egy zsacsi, egy törölköző, hajszárítóval felmelegítem, aztán ücsörgök benne pár órát. Ezt havi egyszer csinálom meg. Amúgy kétszer samponozok két különböző szeborreára való samponnal (sajnos nem használnak, de már most elhasználom őket), aztán jön a balzsam, nagyjából egy marékkal, mert a fenekemig ér a hajam, így elég nagy mennyiség kell rá. Most épp L'Oreal Arginine-t használok, de mindig váltogatom, nekem csak az illata számít a balzsamoknak, amúgy egészséges a hajam, nem kell rá figyelnem, hogy mit kenjek rá. Ha a hajmosással kész vagyok, akkor utána eldöntöm, hogy van-e kedvem foglalkozni a hajammal, vagy nincs. Ha nincs, akkor szárítok valamennyit a tövén, hogy a fejbőröm ne fázzon meg, és lefekszek aludni, megszárad magától. Ilyenkor hullámos lesz, mert alapból elég hullámos a hajam. Szerintem göndör lenne, csak a súlya már lehúzza, ezért ilyen "lapos csigáim" vannak. Olyan is van, hogy befonom vizesen és úgy szárad meg, illetve van, hogy feltekergetem az ujjamra, és letűzöm hullámcsattal ezeket a csigákat, reggelre hatalmas loknijaim lesznek, amik 3-4 napig tartósak is. Ha nekiállok szárítani, akkor mindig egyenesre szárítom. Ezután vagy feltekerem őket ilyen 7 cm átmérőjű tüskés hajcsavaróra, és azon hűlnek ki, ami nagyon szép tartást ad a hajamnak, vagy szárítás után kivasalom az egészet. Illetve olyan is van, hogy besütöm hajsütővel, de akkor annyira nem figyelek rá szárításkor, hogy teljesen egyenesre szárítsam, hisz úgyis vissza lesz göndörítve. Ha szárítom is és vasalom is, az hajmosással együtt nagyjából 2,5-3 órahossza. Ha magától szárad, az nem tudom mennyi pontosan, mert általában reggel még nedves szokott lenni, szóval 8-10 óra biztos kell neki. Hosszú is és rengeteg hajam van. Hajvégápoló olajakat használok két hajmosás közt, mást nem. Ezekből több is van (TAB, L'Oreal, Alfaparf). A lakkot meg a habot ki nem állhatom. Amúgy egy héten egyszer mosom, szóval szerencsére nem kell 2-3 naponta megismételnem ezeket a dolgokat, akkor már szerintem nem a fenekemig érne a hajam...
2013. jan. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!