Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Te hogy kezeled a tetoválásod?

Te hogy kezeled a tetoválásod?

Figyelt kérdés

Én az első 3 napban túl óvom szerintem, ha egy kicsit is neki súrolódik a pulcsinak vagy a falnak már kétségbe vagyok esve, pedig van pár mint rajtam':D

ki hány napig keni és mivel? fóliázod, nem fóliázod?



2013. jan. 10. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Fóliázni 3 napig fóliázom, ha dolgozom, akkor 4-5 napig is(poros helyen dolgozom). Kb. 5 óránként cserélem a fóliát.

Amikor már a szabad levegőn van, kb. 4 óránként(mikor hogy jut eszembe), amikor már lehámlott és a viszketési fázis maradt csak, szinte óránként kenem, hogy legálisan "vakarhassam":D.

2013. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak a legelső napon volt rajta fólia, azt mondta a tetováló, hogy utána nem kell. Én az első 10 napban naponta többször kentem Bepanthen krémmel, mindig krémes volt egy kicsit. Nekem amíg le nem esett a seb (vagy nem tudom minek hívják) addig nem érte víz. Nyáron csináltattam, így azt könnyű volt megoldani, hogy ne érje a ruha. Nagyon óvatosan aludtam (a lapockámon van), hogy nehogy beleragadjon az ágyneműbe.

Ja, és a napot amennyire tudtam kerültem.

2013. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fólia nekem néhány órát volt rajta csak, és akkor kentem amikor kiszáradt, nem többször. Ja és a vízzel való érintkezést a csuklómon egy jó pár ideig kerültem. A lábamon levővel pár napig fürödtem óvatosabban. Én sima körömvirág krémmel kentem, itt ezt ajánlták. :) Viseld egészséggel a tetoválásod.
2013. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SzilKa ***** válasza:

Aki nem érintekezett vízzel, az mégis hogy tisztította le? Áztatni nem szabad csak, átfolyó víz érheti rövid ideig, már a tetoválás után pár órával is. A 3 napos fóliázás pedig azért kell, hogy ne szennyeződjön, ne szennyezzen és ne varrasodjon vastagon, mert a vastag seb leesése hiányos mintát is eredményezhet, ergo szinte biztos, hogy kell a korrekció utána. Ezen kívül csakis Bepanthen javasolt a kenéséhez, körömvirágkrém és vazelin felejtős. Nyilván előfordulhat olyan, akinél nem tesz kárt a nem megfelelő utókezelés, de attól meg nem követendő példa!


egy tetováló

2013. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jan. 11. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván le lett tisztítva, de utána nem áztattam vízben. Én erre értettem :)
2013. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A tetoválást 5 napig kell fóliázni, reggel és este kell cserélni óvatosan le kell mosni sima vizes zsepivel, de ne dörzsöld erősen! Ebből az 5 napból 3 napig vastagon kell Bephanten krémmel lekenni, annyi ahogy a tetoválást szinte teljesen eltakartja. A maradék 2 napban pedig ugyan így csak már vékonyan kend le. Az 5. nap után pedig ugyan úgy kend le, csak nagyon vékonyan, ezt folytasd még körülbelül 3 napig, erre azért van szükség, hogy a tetoválás nehogy kiszáradjon és repedezzen... Csak ügyesen! :))
2013. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzilKa ***** válasza:

Nem szabad vastagon kenni a Bepanthent, mert berohad a tetkó a fólia alatt és szétázik az egész.


egy tetováló

2013. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
látom mindenki mást mond.
2013. jan. 11. 14:26
 10/10 SzilKa ***** válasza:

Igazság szerint a tetoválók sem mindig egyeznek meg ebben a kérdésben...

Az a fontos, hogy megbízható szalonba menj és megbízható tetoválóhoz, majd ő megmondja, hogy pontosan milyen utókezelés mellett vállal garanciát a munkájára.


egy tetováló

2013. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!