Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a következő hajakat?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem, hogy ebből miféle frizura készül :


[link]



És a második, hogy az ilyen hajakat hogyan lehet elkészíteni:


[link]


[link]


Ja és múltkor megpróbáltam becsavarni a hajam, körülbelül nekem is ilyen hosszú mint a képeken szereplő modelleké, na és vizesen csavartam be, úgy megszárítottam és még vagy egy órát úgy volt, de miután kiszedtem a csavarókat, mintha semmit nem csináltam volna, ugyanúgy egyenes volt a hajam... Szóval valami tipp, hogy szépen úgymaradjon?


2009. aug. 15. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,


szerintem az első képen a lány haját hullámcsatok tartják, mege gy jó adag lakk.

A 2. képen, szerintem elég egy hajformázó kefe (a hengeralakúra gondoltam), minél nagyobb az átmérője annál jobb lesz.

Kb. ez igaz a 3. képre is.

Én úgy kezdenék hozzá (általában működik, ha van türelmem :)

1. megmosom a hajam, betekerem törölközőbe és kb. 15 percig rajta hagyom.

2. leveszem a törcsit, előre hajolok és előszárítom a hajam, kb 60-70%a meg is szárad.

3. akkor már nem hajolgatok, a tükör előtt 3 részre osztom a hajmat, majd az alsó réteggel kezdem, a többit addig feltűzöm. (alja, közepe, teteje-frufru)

4. az alját szépen megszárítom a körkefével, kifelé tekerd, mert ezekhez a hajakhoz ez kell.

5. aztán ezt a műveletet a 2. réteggel is megcsinálom.

6. a végén, a tetejénél szétválasztom (kinek, mi áll jó) a hajam, a képeknél szerintem sréhen kéne szétválasztani.

7. ha megvan a választék a tetejét is hajformázóval csinálnám meg, de nem kifelé csavarnám, hanem egyenesen, mint a vezetékes telefon dróta (bocs, nem tudom jobban leírni)

8. ha megszáradt az egész hajad és be is formázódott, hajolj előre és egy kicsit szárítsd át, csak azért, hogy ne legyen a teteje "lenyalt".


Nekem így mindig sikerül, kb vállig érő érő hajam van, nem festett.

Ez a művelet 20-30 percembe kerül.


(a haj szerkezete is fontos tényező lehet-én pl. mindig behullámosodom egy kicsit, pedig hajvasalózok)


Sok sikert, bocs, hogy ilyen sok sort írtam.

Remélem sikerülni fog!

Sok sikert hozzá :)

2009. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nembaj, hogy sokat írtál, nagyon sokat segítettél! :-)
2009. aug. 15. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én pl használok hajhabot és hasonló technikával szárítom mint az előző hozzászóló:) mivel elég egyenes a hajam göndörítő habot oszlatok el rajta mosás után. ettől tartós marad a hullám:)
2009. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

az első képen bevan csavarva a haja hogy lágy hullámai legyenek.

a második és harmadik képen pedig úgy csinálják,hogy körülbelül 5-8cm átmérőjű hajcsavarókra felcsavarják a haj 70%át amit takarna egy baseball sapka ha felvennél:)kb fültől fülig.az alsó részt pedig puposan szárítsd meg körkefével,és amint látod hogy száraz az a tincs amit többször áthúztál akkor alárakod a körkefér,kihúzod a végéig és visszacsavarod,mintha hajcsavaró lenne,és úgy szárítod.ezt mind kis hajhab segítségével még tartósabbá tudod varázsolni.

deha nincs kedved csavarózgatni,akkor viszont puposan megszárítod hajkefével,és lehet kapni a boldtokba olyan hajsütővasat,amit nem ér át az ujjad:)azzal is elkészítheted,az talán könnyebb és gyorsabban is megy:)sok sikert hozzá,ha nem elég pupos,kis tupirt még tehetsz bele utána hajlakkozd be a tartósság miatt

2009. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok nagyon bénaa de ma is becsavartam, tettem rá hajhabot is de semmi... :-(

Na mindegy, köszi mindenkinek a válaszokat.

2009. aug. 16. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!