Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik sötétbarnából váltottak...

Akik sötétbarnából váltottak más hajszínre, milyen tapasztalataitok vannak a festéssel/leszivatással?

Figyelt kérdés

Most sötét gesztenyebarna a hajam(természetes) de már unom a színét, világosabbat szeretnék, mert ez eléggé öregít szerintem.. próbáltam tegnap egy tincsemen mahagóni festéket, de attól csak sötétebb lett és nagyon picit vöröses, de mintha semmit nem csináltam volna vele... ha csak pár árnyalatot akarok változtatni akkor is kell szőkítés?

Illetve kíváncsi vagyok minden másra, ki milyen színre váltott barnából és mennyire érte meg :)

Köszi!



2012. okt. 28. 21:15
 1/4 tündérke86 válasza:

Én is ilyen gesztenye színnel vagyok megáldva. Én voltam már fekete, az elég könnyen ment bár csak a második festés után lett igazán szép. Kb 2 évet voltam vörös az csak úgy kb a 3-4 alkalom utánn lett az igazi.

És volt egy alkalom amikor egy nagyon világos majdnemhogy szökés színt szerettem volna,ott pedig havonta festettük egyre világosabbra. Nekem az ugy nagyon bevált. Kb a 6. hónap körül már világos színű volt a hajam. Bár időigényes jobb mint a szőkités. Jelenleg ismét fekete vagyok és nagyon szertem. Számomra mindegyik megérte. :)

2012. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár én nem sötétbarnáról és nem is eredeti színről váltottam, mégis két leszíváson vagyok már túl. Sötétliláról szívtuk le, narancssárga lett, amilyet szerettem volna. A hajamnak semmi baja nem lett, mert alapvetően száraz és töredezett volt, így különösebb változást nem okozott. Majd befestettem megint lilára, majd megint leszívtuk ( azért 3 év eltelt közötte). Most felől sötétbarna, alól narancs, szőkét szerettem volna, de tudtam, hogy egy lépésben nem lesz olyan.


[link]


Valami ilyesmi hajat szeretnék, bár nem ennyire lenövésszerű. A mostani leszívás sem okozott különösebb károkat, kissé jobban törik, jobban kell ápolni, többet balzsamozni, és használom a Gliss Kur hajerősítő/regeneráló hajspréjét. A leszívást akkor ajánlom, ha dús, erős szálú hajad van. Ha a leszívás mellett döntesz akkor javaslom a következőket: este moss hajat, a balzsamot egész éjszaka hagyd a hajadon ( zacskózd be, vagy tekerd körbe törölközővel így nem kened össze az ágyat). Vegyél ilyen Gliss KUr sprét és napi 1x fújd körbe a hajad. ( ha teheted kerüld a hajszárítót, hajvasalót, hajsütővasat bár én azóta is vasalom a hajam). Sajnos a néhány árnyalatnyi világosításhoz is kell szőkítés. Számomra nem ajánlották, azt a megoldást, hogy egyre világosabbra fessük ( melírozásos technikával fessem szőkére) mert az gyakorlatilag ugyanaz mint az egyszeri szőkítés csak jóval időigényesebb. Én azt javaslom, ha leszívatod a hajad, először próbálj ki egy viláűgosabb színt, nézd meg, jól áll-e. ha nem, még mindig betudod festetni sötétebbre. De ha szőkítés után egyből sötétre fested a hajad és mégis úgy döntesz, hogy világosabb árnyalatot szeretnél szívathatod le újra. Sok szerencsét! :)

2012. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
sajnos, én "véletlenul" lettem sotétbarna (azaz festett szokébol szerettem volna világosbarnát fodrásznál, de a fodrász sotétbarnára festette), rá két hétre visszamentem a fodrászhoz, hogy világosítsa ki, erre még jobban elrontotta (a 1,5 cm-es lenovésem rókavoros lett a hajkozép ugyanúgy sotétbarna maradt, a hajvégek szurke színuek lettek)... no így nem maradhatott, elmentem egy másik fodrászhoz, aki koktélozással és egyhe melírcsíkok bemosásával rézvorosre világosította. Most várok két hetet és újra megyek, hogy tovább szokuljek... a hajamat nagyon megviselte ez a sok hajfestés, de így nem maradhatok, mert nagyon nem illik ez a rézvoros szín.
2012. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor látom vannak jó és rossz tapasztalatok is.. még mindig nem döntöttem, de lehet így csak ombre vagy brazil melír lesz belőle:)
2012. nov. 21. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!