Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért jó a zsíros hajra a...

Miért jó a zsíros hajra a citrom illóolaj (illatcsepp vagy párologtató)?

Figyelt kérdés
Ugyan mi van benne ami jó a zsíros hajra?? Soha nem hallottam még olyanról, hogy valaki a hajpakolásába tegyen belőle, mert van jótékony hatása...
2012. okt. 27. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Csupán kinyírod a szervezeted vele ha ilyet megkísérelsz kipróbálni, tömény méreg semmi természetes nincs benne

Citromlevet, lehet keverni pakolásba de sz*rt se ér, amúgy azért jó a citrom mert lúgosít, és helyreteszi a fejbőr ph-t és tisztít


De ilyen illóolajat meg párologtatód, soha

20/F

2012. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na akkor javítanám az első válaszolót.

1. A citrom nem lúgosít, éppen ellenkezőleg. De ez azért jó, mert a fejbőr pH-ja enyhén savas, tehát hajmosás után citromos öblítés valóban csak jót tesz.

2. Ha jó minőségű illóolajokat veszel, akkor az nem méreg. Teafaolajat például ajánlanak zsíros, korpás fejbőrre, rozmaringot száraz, hulló hajra (5 éve használok rozmaring olajat a samponomba) stb. De beírod gugliba, hogy illóolaj + haj és tömérdek cikket találsz majd róla. Csak nem 300 forintért kell venni. Különben is sokáig elég. Én a rozmaring illóolajom márciusban vettem és idén már nem is kell. Pedig minden hajmosáshoz használok 2-3 cseppet (heti 2-3x mosok hajat) és néha még a fürdőkádba is teszek. Aromax a márka.

Egyébként az ecetes/citromleves öblítés ne megy új keletű dolog. Csillogóvá teszi a hajat és valóban segíthet a zsíros haj ellen (no nem mindenkinek, ki kell próbálni, hátha). Bár a citromot én nem ajánlom festett hajra, mert fakíthatja.

2012. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!