Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » PATTANÁSOS bőrüek, milyen...

PATTANÁSOS bőrüek, milyen ALAPOZÓ vált be nektek? KÉRLEK, SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Nem baj, ha drágább is, lényeg az, hogy fedjen, és lehetőleg ne okozzon újabb pattanásokat.

Hegeim azok nincsenek, viszont egyenetlen a bőröm, a pórusaim tágak, és a pattanások nyomai, olyan kis piros foltok mindenütt, ott virítanak rajta.


Már előre stresszelek, ha közösségbe kell menni, mert tudom, hogy feltűnő, és tudom, hogy csúnya. Teljesen elveszi az önbizalmam. Próbáltam már Avonos termékeket, de azok nem váltak be, ezért jó volna végre valami, ami tényleg használ.


Ha valaki meg figyelmeztetne, hogy pattanásos bőrre nem teszünk alapozót, nagyon szépen kérem, ne tegye! Ha nem lenne bőrproblémám, magasról tennék az alapozásra, de mint már mondtam, én ebbe az egészbe lassan belebetegszem, állandó kisebbségi érzéseim vannak, társaságban alig szólalok meg. Borzasztó látni, hogy 10 lányból, aki szembe jön velem az utcán, 9-nek tükörsima a bőre, én meg abba az átokverte 10%-ba tartozom! :(


2012. okt. 27. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor pattanásos voltam, akkor a L'oreal ásványi poros alapozóját használtam. Nem fed annyira szépen, mint egy folyékony vagy hab állagú, de minden mástól sokkal pattanásosabb lettem. Ha kicsit lekopott nap közben is újrakentem. Egy valami viszont nagyon segített: az Estee Lauder Perfectly Clean arclemosója. Olyan szép lett a bőröm tőle, hogy nem is kellett alapozó utána. Sajnos nagyon drága volt viszont. Javaslom, hogy nézegess a kremmania.hu-n, mert rengeteg új termék van és a sok vélemény alapján könnyű választani. Kereshetsz jól fedő BB krémet is, az sem szokott ártani a pattanásoknak. Szóval rengeteg termék van, ne add fel a kísérletezést és keresést, mert fogsz találni olyat, amitől szép lesz a bőröd!
2012. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én BB krémből ajánlom a BRTC blemish recovert, fedése is van és sokat segít a problémás bőrön. Már csak néha pattogok ki, olyankor is ezt a krémet használom és a piros foltokra korrektorként használok Vichy alapozót (gyógyszertárban lehet kapni), ez nagyon erősen fed, pici is elég belőle, régen használtam teljes alapozásra is, de ez csak fed, nem gyógyít, míg a BB ugyan kevésbé fed, de segít is.
2012. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

De te most egész életedben kiló alapozóval akarod járni az utcákat? Szerinted az nem ugyanolyan ronda? Dehogynem. A pattanások meg alatta is látszanak, csak kevésbé feltűnően. Ez biztos nem fogja helyrehozni a magadról alkotott képed...


Nyilván tudod, hogy a pattanások nem normális dolgok, valami gond van a bőröddel vagy épp a szervezetedben. Magyarán ha a gondot megszünteted, a pattanások eltűnnek. Ez kéne hogy legyen a célod, ha szép sima bőrt akarsz.

Pl. én sokáig nem jöttem rá hogy a pattanásaimat egy rossz fog és a testemben egy ciszta okozza. Honnan tudhattam volna, a ciszta nem mondta hogy ott van, nem fájt, nem tudhattam, egy mindenre kiterjedő vizsgálat alatt derült ki. Emellett egészséges étrend, életmód, és hopp eltűnt a ronda ragyás bőr.


Szóval ajánlom, hogy a drága alapozók helyett inkább orvosra vagy egészséges kajákra, természetes bőrápolókra költsd a pénzed. Na az megéri...


Kis fedésnek meg ott vannak a BB krémek, amik egész jó hatással vannak a bőrre és van egy kicsi fedésük is. Pl. Holika, BRTC, meg egyebek. Garnier nem.

2012. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de pattanàsok ellen kellene tenni valamit. Az èn bőröm pèldàul olyan, hogy màr vagy 1000 fèle alapozót kipróbàltam, bőrtìpusomnak megfelelőt, àltalàban mattitót, mert inkàbb zsìros a bőröm, ès mindenfèle àrkategóriàban, èn biztosan allergiàs vagyok egy-vagy több összetevőre... Ha alapozót kenek fel, màsnap a nehezen elmúlasztott pattanàsok helyett jön egy csomó új. Egyszer azt csinàltam, hogy zöldsègeket (krumpli, alma, uborka) hasznàltam kb. egy hónapig, az arctisztító mellett maszkkènt, összepèpesítve az arcomra. Olyan gyönyörű bőröm lett... (ezt azèrt próbàltam ki, mert màs màr nem hasznàlt). De aztàn, persze megint elkezdtem alapozózni, ès nagyon vissza tèrtek a pattanàsok. Règebben hasznàltam egy mattító krèmet is, ami stabilizàlta a faggyú mirigyek működèsèt. Màtol visszatèrek erre, mert fogalmam sincs mi egysèges cucc van az alapozókban, de nekem pl. tönkre teszi a bőröm màr egy nap alatt, pedig lemosom szappannal meg vìzzel, aztàn arctonikkal stb... Szerintem neked is ez lehet a gondod. Próbàld talàn ki amiket le ìrtam, hàtha segít. De az alapozó... hàt az valami katasztrófa az èrzèkeny bőrűekre nèzve.


L/20 elmúltam pàr èvvel

2016. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!