Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Samponcsere, használ zsíros...

Samponcsere, használ zsíros hajra?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ha már egy sampont elég régóta használsz, akkor megszokja a hajad és könnyebben kezd majd el zsírosodni is. Viszont ha váltunk egy másik fajta samponra akkor majd azt kell megszoknia a hajnak, így kevésbé lesz zsíros, ill. korpás. Érdekelne, hogy tényleg igaz-e ez a tény, valaki próbálkozott-e már vele.

2012. okt. 23. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről én is hallottam már. Nem tudom mennyire igaz, de én egyébként is szeretem váltogatni a samponjaim. Most mondjuk megállapodtam egy márkánál (Alverde), de igyekszem legalább azon belül is 2 különbözőt használni. Mondjuk félévente. De egyébként nem hinném, hogy a zsíros hajra csak az önmagában jó lenne, hogy másik sampont használsz. Nekem is zsíros hajam van, és amit észrevettem, az az, hogy a szilikontartalmúaktól lelapul és jobban látszik, ha zsíros. Most van ilyen kézzel készített samponszappanom is, na azzal még el tudom hordani a 2., adott esetben a 3. napon, kezelhető az egész. De a múltkor (hajhullás végett!) beleválasztottam egy szilikonos samponba, na azzal 2. napon már nagyon látszik, hogy zsíros, de a legrosszabb, hogy nem lehet formázni, nem lehet vele semmit sem csinálni. Ami azért kellemetlen, mert a frufrum mindenképpen be kell lőnöm, különben nem áll meg. Plusz dúsabbnak is hat, ha szilikonmentes termékkel mosom, mert nem lapul le tőle. Esetleg ezt Te is kipróbálhatod.
2012. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Jelenleg Head&Shoulderst használok, és mindig is azt használtam, de most váltani akarok. Ez a szilikonmentes sampon jó ötletnek tűnik, majd utánaolvasok egy picit. Azért is fontosak most a hajammal kapcsolatos kérdések, mert frufrut vágatnék, és mivel nekem könnyen/hamar zsírosodó hajam van, jó lenne rá valami "gyógymód".
2012. okt. 28. 15:02
 3/3 anonim válasza:
Szia!Én fodrász vagyok és azt javasolnám neked,hogy járj utána miért zsírosodik a hajad.A zsírosódást sok minden kiválthatja.Pl:betegség,vagy környezeti hatások,pl:szennyezett levegő.A legfontosabb,hogy nézz utána milyen típusú a bőröd,ha a hajad zsíros akkor az arcbőröd is.Na most ahogy az arcodra is többféle terméket használsz,a hajadnál is több mindent ki kell próbálni.Mondok pár terméket de legalább egy hónapig kell használni miellőtt a másikra váltasz.Koffeines sampon,hajszesz zsíros hajra pl:stelle zsíros hajra való szesz ezt fodrász cikkesben tudod megvenn,vagy seborin hajszesz ami korpára is jó,továbbá kénes sampon ennek van több fajtája is ezt gyógyszertárban tudod beszerezni.De ne feledkezz meg a haj vég ápolásról sem.A szilikonos hajvégápólot használhatod,továbba különbőző pakolásokat is de csak a hajvégére szabad kenne.A frufru pedig azért zsírosodik mert folyamatosan érintkezik az arcbőrőddel ami ről a zsír a frufrura tapad.Remélem tudtam segíteni.
2013. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!