Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Természetes hajápolás vs....

Természetes hajápolás vs. Bolti termékek. Melyikre szavaztok és miért?

Figyelt kérdés
Miket próbáltatok az otthon keverhető hajápolókból? Mennyire váltak be? És a drogériásokkal mi a helyzet? Mik a kedvenc bolti hajápoló termékeitek? Van valami összetevő, amit kifejezetten kerültök vásárlásnál?
2012. okt. 4. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én minden mesterséges nyavalyát most már kerülök, amit tudok... Vagy magam kutyulok valamit, vagy naturkozmetikumot veszek.

Sajna nem mindent lehet kiváltani ugyanolyan jól működő természetes alternatívával (pl hajlakk).

Hajmosás: Szinte mindegy mivel, a lényeg hogy elvégezze a tisztítást. Nem kell ennél többet tudnia. Én a szódabikarbónás hajmosásra szavazok, utána ecetes vizes öblítéssel. Az ecettől kellemesen puha lesz a haj. Szoktam sörrel is öblíteni(félig-meddig mosom csak le). Ha épp megszárítom hajszárítóval a hajam, akkor főleg jó sörrel öblíteni, mert némileg fixál, tartást ad, na meg ápolja a hajat..

De szóba jöhetnek olajak, akár hajvégpolőként, akár pakolásként. A kókuszolaj erre isteni (én a szűz, kókuszillatút szeretem).

A bolti cuccok közül a kedvencem a gliss kur kifésülő spray-e volt, de erről is lemondtam a mérgező összetevői miatt.

2012. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is natúr termékeket használok.

Otthon keverhetőből szoktam: tojássárgája+méz hajpakolást, kókuszolaj hajpakolást és ricinus olajat is. Kéthetente szoktam alkalmazni.

Ezen kívül bio sampont és balzsamot használok. Az annyiban jobb, mint a sima, hogy nincs benne színezék, illatosító, habosító, emulgeáló. ^^ Cserébe nem színes, nincs jó illata, nem habzik és jól fel kell rázni. ^^ De legalább nm mérgező.

Amit még próbáltam az a színtelen henna (cassia), ezt is nagyon szeretem, havonta 1x szoktam használni, gyógynövény boltban veszem, van benne használati utaítás, hogyan kell felvinni.

2012. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nekem sajnos nem váltak be a házi hajápolók. Egyedül a kókuszolaj amit használok. Próbáltam tojássampont, mindenféle olajokat, sörös és ecetes öblítéseket, de egyik sem jött be. Természetes összetételű szilikon- és szulfátmentes sampont használok. Nálam a lényeg, hogy egyáltalán ne szárítson, mert hosszú, fenék alá érő hajam van. Balzsamból viszont a nehéz szilikonosokat szeretem, ezek sokkal jobban védik a hajam. Szérumokból és kifésülőspraykből is ezeket használom.

2012. okt. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!