Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hany alkalom utan lehet szep...

Hany alkalom utan lehet szep barna a borom?

Figyelt kérdés
szoliba szeretnek menni, mivel feher boru vagyok ezert szeretnek szep barna lenni, hany alkalom utan lehetek barna ha egy heten ketszer mennek 4 percre( mivel kezdo vagyok) utana abbahagynam!
2012. okt. 2. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ember bőre attól barna, hogy kinek mennyi pigment van benne. Amikor süt a nap, akkor az uv sugárzás elleni védekezés képpen a felszínre jönnek a pigmentek, attől lesz a bőre barna valakinek. Akinek alapból nagyon fehér a bőre és nem szokott a napon lebarnulni, az tehét a szoliban sem fog tudni, mert egyszerűen nincs annyi pigment a bőrében, és mivel a bőr máshogy nem tud védekezni, leég (szoliban is).

Szóval ha természetesen szőke vagy és teljesne fehér a bőröd, akkor ha megszakadsz, akkor se leszel barna, akárhányszor mész is.

Ha amúgy már előfordult veled életed során, hogy lebarnultál, akkor van esélyed, de akkoris csak legfeljebb annyira, szóval nagyon világos bőrből soha nem lesz igazán barna.

Ha egyszer bebarnultál, és utána többet nem mész a bőröd kifakul, ugyanis csak addig maradsz barna, amíg folyamatosan uv sugárzással károsítod a bőröd, hiszen ez az elleni védekezés. Az egyénfüggő, hogy meddig marad meg a szín, de ha nem mész többet, akkor egyre fehérebb leszel, míg néhány hónap után már semmi sem fog látszani.

2012. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj szoliba mivel nagyon ártalmas a bőrnek. Esetleg nagyon ritkán. De szerintem eleve furcsán mutat ha valaki ősszel/télen barna. Olyan természetellenes.
2012. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan nagyon fehér bőrű, de barnának nem mondanám magam. Nyáron sikerült barnának lennem, rengeteget napoztam szép szinem volt :( de már kifakultam. és szeretnék egy kicsit barnább lenni, nem természetellenesen barna ahogy fogalmaztad utolsó :) mert az szerintem is undorító.. de köszönöm mind a kettőtöknek a hasznos választ! ment a zöld kéz!
2012. okt. 2. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, az úgy nem gáz, hogyha nyáron barna voltál, annyira lehetsz barna és az még olyan nagyon extrán nem is árt a bőrödnek, főleg, ha betartod a heti kettőt! Viszont ha elérted azt a színt, akkor is kell heti egy szintentartásnak. Úgyis látni fogod, hogy mikor jó. Vagy télre lehet, hogy amúgy is elég a heti egy, mert akkor még valamennyi színed marad, viszont nem lesz természetellenesen nyári színed. Mondjuk én ezt más tapasztalataiból írom csak, mert én vörös hajú és hófehér vagyok, azért is írtam, hogy ha te is ilyen vagy, akkor feleslegesen mész szoliba, csak pénzkidobás.
2012. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szőke vagyok, megnézzük használ-e, de persze nem akarom túlzásokba vinni, mert ugye bőrrákot is okozhat!
2012. okt. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!