Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudtok olyan élelmiszereket,...

Tudtok olyan élelmiszereket, amik kifejezetten károsak a bőrre?

Figyelt kérdés

Természetesen az alkoholon és egyéb "drogokon" kívül.

Pl. az aszalt gyümölcsökről olvastam, hogy petyhüdtté teszik a bőrt. (Persze kis mennyiségben biztos nem árt.)

Aztán a tejről írták valahol, hogy elősegítheti a ráncok kialakulását.

Tudtok még ilyeneket?



2012. okt. 1. 14:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
fakó, karikás szem - ezeket írtam még a kulcsszavakhoz, csak nem írta ki. És ráncos - kis betűvel. :)))
2012. okt. 1. 14:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ezek csak tévhitek. Nem is hallottam róluk pedig kozmetikus vagyok. Ami tény hogy az alkohol mivel vizet von el a szervezetből ezért tényleg árt a bőrnek, de nem csak a bőrnek árt hanem az egész szervezetből vonja el a vizet igy ott is problémát okoz csak az nem látszik.... A másik ami nagyon látszik a cigi.

Egy egy élelmiszerből nagyon sokat kéne enni hogy megártson vagy látszódjon bőrön., Ha pl csak tejen élsz vagy megiszol egy nap 3 litert az tényleg nem jó, de amennyit átlagban fogyaszt az ember annak nincs következménye.

2012. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak saját tapasztalatot tudok írni. Amikor sok szénhidrátot eszem, akkor előjönnek a pattanásiam. Bár szerintem ezzel nem csak én vagyok így.
2012. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem is előjönnek a pattanások a cukros kajáktól, és főleg a csokitól, a mogyorótól (pedig az amúgy állítólag egészséges), és a vörösbortól.

Ági8405, van még más is, ami vízelvonó hatású, pl konyhasó? És a zsír tényleg nem jó, helyette inkább olivaolaj, cukornak meg nyirfacukor? Időnként divatba jönnek bizonyos élelmiszerek, de nem tudom, hogy tényleg van-e tudományos alapja, mert nem értek hozzá, csak azt látom, hogy nagyon ajánlgatják. :) Ja, és mégegy kérdés, hogy a vízhajtó hatású teáktól nem lesz dehidratált a bőr? A szövetek közül kihajtott víz az pótlódik?

2012. okt. 1. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát régebben én is próbáltam ilyen megfigyeléseket tenni, de igazából nem jöttem rá, melyik élelmiszer okozza a pattanásaim, annyit viszont el tudok mondani, hogy amióta gluténmentes diétán vagyok, azóta nagyon sokat javult a bőröm és igazából a gyulladások elmúltak.


Szerintem inkább olyan dolgok okoznak ilyeneket, amikre éppen egyáltalán nem gondolunk, mint a glutén, azaz a búza, rozs, árpa, zab és ezek lisztjei, vagy az ezekben lévő valamilyen méreganyag ami mondjuk penészgombáktól származik. Sőt szerintem az a legtöbb élelmiszerre igaz, pl az avas olajos magvak stb.

2012. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az olajok nem jók hevítve, de erről én nem tudok Neked tudományos értekezést írni, szerintem nézz utána. :) Az állati zsír is jó vagy a kókuszzsír. Lényeg az, hogy ha olajat veszel, az se legyen hidrogénezve. Olivaolajat én kimondottan csak salátára teszek, mindenmást zsírral készítek.

A cukor helyett azért jó a nyírfacukor vagy xilit, xilitol más néven, mert a glikémiás indexe csak 7, a cukornak meg azt hiszem 100(?), de ennek is utána kéne nézni pontosan. Amúgy az íze ugyanolyan, annyi, hogy drága... :/

2012. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A xilitollal meg a nyírfacukorral az a bajom, hogy azok nem cukrok, hanem cukoralkoholok, amik édesek ugyan és kevésbé hizlalnak, de a bélflóra mikroorganizmusai elkezdik valahogy máshogy fermentálni, és engem tökre felfúj, és szabályosan rosszul leszek tőlük. Rájuk is van írva, hogy szoktatni kell magunkat hozzá, meg nagy mennyiségben hashajtó stb nálam ez már rég rossz, ha valamit szoknom kell.


Csak szólni akartam, hogy ne lepődjön meg senki, ha nem bírja az emésztése. A legtöbb édesítőszer ilyen.


Ajánlom a steviát inkább.

2012. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat a xilit meg a nyírfacukor végül is ugyanaz.
2012. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nyirfa cukor származékok tényleg jó, nekem nincs tőle bajom, igaz tényleg szokni kell, nekem amikor elkezdtem kellett 1-2 nap addig morgott sokat a hasam, van akinek hasmenése lesz. Most 3 hétig nem ettem mivel nyaraltam, és amikor haza jöttem és ujra fogyasztottam xilites dolgot ujra morgott kicsit a hasam de ennyi. A só épphogy vizet köt meg. A vizhajtó teák a bőrből is vonnak el vizet, nem ajánlottak, na ez egy hülye örület szerintem. Addig amig valakinek nem az van hogy fel van puffadva a bokája, keze stb addig szerintem felesleges ezeket a vízhajtókat szedni.
2012. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem ugyanaz a xilit és a nyirfacukor épp ezért a nyirfacukor drágább jóval. A xilit csak nyírfacukor származék, de a hatása ugyanaz.

A stevia tényleg jobb de háromszor annyiba kerül mint a xilit.

2012. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!