Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal?

Mit tegyek a hajammal?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom első éveitől kezdve nagyon zsíros, minden nap mosom, vékony szálú, és töredezik a vége. Nem vasalom, nem festem.

Rengeteg pakolást próbáltam már, közel három hete voltam fodrásznál, és nem látszik semmi.

Ötletek? Szerek? Házi praktikák?


2012. szept. 28. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Egy darab tojás összekeverve egy kis olíva olajjal:)

Ezt keverd bele a samponba, amikor hajat mosol:)

2012. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Jaj ezt kihagytam, első vagyok


Patikában lehet beszerezni Ricinus olajat. Én használtam, nagyon jó!

Úgy használd, hogy a hajmosás előtti nap, amikor már nem mész sehova felmelegíted egy kicsit az olajat (én hajszárítóval szoktam) aztán bedörzsölöd a fejbőrödbe és a hajadba. Ezután tartsd melegen a fejedet! Másnap mikor felkelsz mosd meg a hajadat! (Én mondjuk nem mindig várok vele egy egész éjszakát, van, hogy csak 1-2 óráig van a fejemen). De amikor a patikában kérsz, akkor mondd, hogy a hajadra kell, mert amúgy elég erős hashajtó szer... szóval vigyázz, hogy a szádba ne kerüljön még véletlenül sem, használat után alaposan, meleg vízzel meg szappannal moss kezet. Egyszerre nem fognak adni nagy kiszerelést, és amúgy nem is drága, én múltkor 30 ml vettem kb. 160-200 forintért a patikában. Nem csak védi a hajat, de segít a gyorsabb növekedésében is! Remélem segítettem:)

2012. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyarul azóta,hogy beindultak a hormonjaid. Annak köszönheted a zsírosodás és a hajhullást. A sok mosástól pedig szárad a vége is.Ez hormonális eredetű,semmit nem tudsz vele tenni házilag. Minimum egy bőrgyógyász,de javasolnék még egy endokrinológust is.Később jöhetnek a problémák a mensessel,a túlsúllyal,meg kínlódhatsz a teherbe eséssel.Járj a végére.
2012. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, 1. és 2. vagyok!


Ne haragudj, de miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni? És miért kell lepontozni azért, amit én írtam? Olyan praktikákat írtam, ami a legtöbb embernek beválik, hatásosak, szóval ilyen értelemben a lepontozásod értelmetlen.

Kérdező! Először próbáld ki, amit ajánlottam szerintem, de a megnyugtatásért elmehetsz orvoshoz is (akár miközben kipróbálsz különböző praktikákat is.) Hány éves vagy amúgy? Vérvételen mikor voltál utoljára?

2012. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fodrász és hajgyógyász vagyok.Síppal-dobbal nem jön helyre sajnos...
2012. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszotokat. Házi praktikákra voltam kíváncsi, olyanra, mint az első komment :) Megfogadtam, illetve nézelődtem a témában. Zsályateával mosom, és már van javulás - a többit is meg fogom próbálni, a ricinusolaj kifejezetten érdekel.


Voltam orvosnál is. Eléggé sajátos bőröm van ezért mentem el, és nem tudott mit tenni vele, csomó antibiotikum, mind a bőrömre, és voltak belsőleg is. Nem használt, sőt!

Aztán kipróbáltam a kecsketejes, sószappanokat, és mérséklődtek a panaszaim. Szerintem, házilag is legalább olyan jó dolgokat lehet összetákolni, mint patikában. Megtanultam a leckét, a legtöbb krémemet, pakolásomat én készítem házilag, és minden oké. Ezért kérdeztem hajas dologról, mert ebben még járatlan vagyok.


Köszönöm a segítséget :)


U.I. 16 éves vagyok, és hihetetlenül rossz a vérképem.

2012. okt. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!