Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arctisztítót és/vagy...

Milyen arctisztítót és/vagy krémet használjak zsíros bőrre és zsíros hajra?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, és már nagyon zavar a bőröm és a hajam típusa/jellege.


Persze eddig is zavart, próbálkoztam ezzel azzal, de most szeretném ha mások tanácsát vagy tapasztalatait is elolvashatnám itt.


Zsíros az arcbőröm, főleg a homlok és az arc vonalában (azt hiszem ezt hívják T vonalnak vagy területnek). Itt a leginkább zsírosodó, de a szem körül is, ha enyhébben is de jelentkezik a probléma.

Az arcom többi része mondhatni se nem zsíros se nem száraz, de inkább a zsíros kategória lenne az is, de ott nincs annyira probléma.


A hajam sajnos nagyon rossz típusú. Vékony szálú, és ahogy idősödöm valamennyire ritkul is. A szokott helyeken kétoldalt elől, és a fejem búbján.

A kopaszodást még valahogy elviselem, de persze ha valaki tud erre valami okosat, vagy ötleteset azt is szívesen fogadom.

A hajam esetében sokkal jobban zavar a könnyen zsírosodó jellege. Ha pl. este megmosom, reggel még jó de a nap közepe-vége felé már érezhetően/láthatóan kezd zsírosodni és mivel vékony szálú és ritkás, ezért még rosszabb, és így még ritkábbnak is tűnik, ráadásul nem adja azt a komfortos érzést sem, és hát zavar is.

A hajmosások gyakoriságával már variáltam. Az sem vált be ha ritkán (hetente egyszer kéthetente egyszer, hetente kétszer stb) mostam, vagy ha sűrűn (naponta este, kétnaponta, stb) próbáltam. Egyedül az volt elfogadható eredmény, ha reggel megmostam és akkor egész nap jó tapintású volt és nem zsírosodott annyira be. Mivel ez elég sűrűnek tűnik van egy olyan érzésem, hogy nem is túl jó, vagy egészséges, még ha nem is tömény sampont használok, hanem valamivel hígítottabbat, hiszen nem a tisztítás a lényeg, nem kell egy hetes koszt kimosni belőle, csak úgymond zsírtalanítani/ felfrissíteni. Biztos nem tesz jót a sok sampon, még így sem naponta.


Azt hallani, hogy nem jó a hajnak a meleg, a hajszárító, a sok sampon, stb. de akkor mégis hogyan lehet ezt megoldani.


Ami még jellemző, hogy ha nagyobb stressz ér vagy ideges vagyok, és olyan szituáció van, munkánál vagy máshol, hogy kapkodás van vagy idegeskedés, akkor ezek a dolgok fokozottabban jelentkeznek, nyilván a stressz is közre játszik a bőr zsírosodásában és a fejbőrnél is.


Ha egy nagyobb távot kell sétálnom nagy melegben, vagy buszon vagyok melegben, akkor is erőteljesebb a probléma. Ha megizzadok, csak enyhén is, nedves lesz hajam, megszárad ugyan, de mivel nem lesz szép és tiszta utána, gondolom akkor is termelődik több faggyú az izzadság mellett, és nem tud csak simán megszáradni mint egy száraz bőrű embernél.


Sajnos ez az én nagy problémám, és szeretnék rá valami tartós és végleges megoldást segítséget találni/kérni...


Az arcbőrre hallottam tonizálás dolgairól, arctonikról stb.. Bőrradírt használtam / használok, vagyis ilyen krém formájú bőrradírt, ami utána lemosható.. valami mondott olyat is régebben, hogy szódabikarbónás arctisztítást próbáljak. Ezek részben segítenek is, és nem rossz dolgok, még a szódabikarbóna is tényleg remek bőrradírnak bizonyult, de a probléma napközben akkor is jelentkezik. Egy erősebb napsütésben vagy melegben, fénylik a homlokom, és vagy mosakodom, és törlöm szárítom a mosdóban vagy ha nem vagyok olyan helyen akkor cseszhetem ezt is. Engem zavar és kellemetlenül érzem magam ilyenkor.


Azért is nehéz ez mert férfiként nehezen látom át a kozmetikumok világát, sosem voltam olyan aki ilyen dolgokkal nagyon foglalkozik. Persze igényes próbálok lenni minden téren, de valahogy ez a "bekenem az arcom mindenféle krémmel meg cuccal" dolog eddig nagyon távol állt tőlem, és nem éreztem férfiasnak, persze lehet ez túlzás a részemről....


Minden estre minden ötletet javaslatot segítséget szívesen fogadnék a témában!


Nagyon köszönöm a hasznos és segítőkész válaszokat előre is!!



2012. szept. 16. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hosszú, amit leírtál, tehát nem olvastam végig :D Röviden válaszolnék. Na tehát a hajadra azt tudom javasolni, hogy próbáld ki a ricinusolajat. Elolvashatod itt GYK-n a dolgokat ezzel kapcsolatban. Az olaj segít megszüntetni a haj zsírosodását valamennyire és a hajhullást is DE lehet ellenkező hatását elérni vele. Kinél hogy válik be. Használhatsz kopaszodás elleni szereket is, pl bánfi cuccok. Viszont van egy alternatív megoldás is: borotváld le a hajad. Ha jól áll, legalábbis, inkább kérdezz egy fodrászt vagy havert. A bőrödre: keress olyan termékeket, amik kifejezetten zsíros bőrre valóak, pl arctisztítókat. Drogériákban lehet kapni, gyógyszertárakban is (utóbbi valószínűleg jobban hat, de a gyógyszerésszel kell megbeszélned, hogy mit javasol a problémádra). Ebben nincsen semmi, elvégre csak te fogod tudni, hogy kenegeted az arcodat. Nem muszáj krémezned, elég, ha tonikokat, arclemosókat használsz. Hdd el, ez igényesebb, mintha le se szarnád. Ha nagyon izzadt az arcod, töröld le papírzsepivel, mert ez ellen, mi nők sem tudunk mit tenni :)
2012. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ az elsőnek!
2012. szept. 16. 13:47
 3/3 sommm válasza:
én elmennék hajvizsgálatra a helyedben.
2012. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!