Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam elvéknyult, lesz még...

A hajam elvéknyult, lesz még valaha dús?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt még elég hosszú egyenes nagyon dús hajam volt, aztán elkezdtem sütögetni, nagyon sokat mostam és szárítottam, így teljesen elvéknyult, eltöredezett és hiába vágattam le belőle elég sokat még kicsit mindig elvan töredezve a vége.:SS lesz még valaha olyan dús a hajam, mint volt?
2012. szept. 9. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz lenne megjósolni, hiszen a haj állapota időről időre változik akkor is, ha nem tesszük ki a hajvasaló, hajsütő okozta melegnek.

A kérdésre a legpontosabb válasz talán az, hogy igen, lehet még dús hajad, de korántsem biztos, hogy ugyanolyan lesz, mint korábban volt.


Ahhoz, hogy ismét szép, egészséges, dús hajad legyen hagyj fel a hajsütővel, a hajszárítót is csak alacsony hőfokon 15-20 cm-re a hajtól használd. A hajmosás gyakoriságát állítsd be úgy, ahogy a hajad igényli és ezen ne nagyon változtass. Hetente max 2x moss hajat.

Egyébként pedig óvd, ápold a hajad megfelelő termékekkel.


Ez egyébként egy elég hosszú procedúra, ahhoz, hogy ismét szép dús hajad legyen, kb. annyit kell nőnie, amekkora most a hajad.

2012. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm szépen.:) Annyira haragszom magamra, hogy így elszúrtam a hajam :SS Egyébként a hajsütésről meg még a szárításról is teljesen leálltam, csak hagyom hogy magától megszáradjon. És igazából nem is teszek rá semmit csak megmosom. Nem tudom, hogy ezen kívül tehetek e még bármit a hajamért:/ De nagyon elvagyok keseredve.
2012. szept. 9. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy finom házi pakolással sokat tehetsz a hajadért! :)

Kettőt is tudok, ami nagyon jól ápolja a hajat.

Az egyikhez kb. 3 ek. majonéz, egy tojássárgája, 1 ek. méz és 1 ek. olívaolaj kell. Ezt összekevered felviszed a hajadra (hajtőtől a hajvégekig), folpackkal körbetekered a hajad, törölközőt tekersz rá és kb. fél óráig így hagyod a hajad, majd alaposan megmosod samponnal.

A másik pakoláshoz olívaolaj, ricinusolaj és méz kell. Fele-fele arányba keverd el a két olajat 1 ek. mézzel és vidd fel az egész hajadra. Folpackkal tekerd körbe a hajad, majd csavard törölközőbe a fejed és 2-3 óra múlva mosd meg a hajad alaposan.


Ezek nagyon jól ápolják, tápláljak a hajat, érdemes kipróbálni. :)

2012. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, holnap ki is próbálom! :)
2012. szept. 9. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A ricis pakolás tényleg nagyon jó :)

Én tojás sárgáját szoktam méz helyett beletenni. Bármilyen pakolást választasz, fontos, hogy csak heti 1x alkalmazd :)

2012. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!