Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Amikor a kopaszodó fejbőrömön...

Amikor a kopaszodó fejbőrömön az ujjam végighúzom néha apró kemény vajszínű, mitesszer szerű, csepp alakú kb 0,5mm átmérőjű golyócskák jönnek le róla. Ez mi lehet? Mert úgy tudom a hajhagyma színe fekete.

Figyelt kérdés
Már jó ideje szenvedek a hajhullástól, és ez több mindentől lehet, mivel pajzsmirigy beteg is vagyok, de lehet hormonális is, de akár okozhatja bőrbetegség is, azonban az orvosok csak ide oda tologatnak, de választ nem kapok és szeretnék segítséget kérni, hátha valakinek volt ilyen problémája és tud rá magyarázatot adni. A ritkás hajam között a fejtetőmön amikor az ujjam végighúzom a fent leírt apró csepp szerű kemény valamik jönnek le. Nem ezer számra, csak egy-egy darab, de a bőröm nagyon hamar zsírosodik és olyan szivacsos a tapintása. Azt hallottam a hajhagyma színe fekete. Akkor ez mi lehet? Hozzáteszem nem korpa mert azt ismerem és az máshogy néz ki. Ez inkább olyan mint ha hajhagyma lenne, de az nem lehet fehér, pontosabban ilyen vaj színű.

2012. szept. 4. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudtam, hogy a hajhagyma színe fehér :D Legalábbis én annak látom ha kihúzom egy hajszálamat és megnézem a végét...
2012. szept. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az élő hajhagyma fehér, ezt látod ha kihúzol egyet. Ellenben a kihullott hajszál végén levő fekete hajhagyma az már elhalt. A kérdező által tapasztalt göbök a zsíros fejbőrön egyszerű mitesszerek szerintem.
2012. szept. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elszarusodott hajhagyma szerintem.

"A három hónapos nyugalmi fázisban a hajgyökér működése szünetel. A hajhagyma elszarusodik, és elhal. A szakasz végén a hajgyökér új hajhagymát hoz létre, ami újabb hajszálat kezd növeszteni. "

[link]

2012. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt nem tudom hogy az élő hajhagyma ha fehér, az mitől tud kihullani csak úgy? Hiszen élő. Milyen fejbőr betegségnek a jele lehet ez? Ha pedig elszarusodott hajhagyma, akkor esetleg lehet attól ritkás a hajam hogy most egy hosszabb több hónapos esetleg fél éves hajhagyma váltáson esek át? Bár amiket irtatok azért megnyugtató. :)
2012. szept. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!