Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy újra szép...

Mit tehetek, hogy újra szép legyen a bőröm?

Figyelt kérdés

Elegem van! Már nem tudom mit tehetnék még. Zsíros, pattanásos, mitesszeres, tág pórusú bőröm van az arcomon. A hátamon és a mellkasomon is azzal a különbséggel, hogy ott nem zsíros és nem tág pórusú, de hegesedésre és foltosodásra hajlamos vagyok. Tavaly március környékén nem bírtam tovább, a szüleimmel elmentünk bőrgyógyászhoz, ő írt fel nekem antibiotikumot és skinoren krémet. Az antibiotikum szerintem semmit sem használt, csak hüvelygyulladásom lett tőle, úgyhogy nem is folytattam az előírt adagot, de a skinoren csodát tett a bőrömmel. Minden bőrhibát eltüntetett, és bár tudom hogy fényérzékenységet okoz, én anélkül is kifeküdtem a napra (úgy hogy előtte lemostam) és semmi bajom nem lett tőle, csak még szebb lett a bőröm. Ez így ment egészen februárig, amikor elmentem szoláriumba 8 percre (nagyon fehér volt a bőröm, és gondoltam barnulok egy kicsit). Teljesen leégtem, mindenhol, és szörnyen fájt. A háziorvosunk szerint ez a skinoren miatt volt, és hogy nem lenne szabad többet használnom. Nem is gondolná az ember, hogy mennyi mellékhatása van, amit még csak fel sem tüntetnek a tájékoztatón: meddőséget okozhat, tönkreteszi a májat...úgyhogy el lettem tiltva tőle. Meg is lett az eredménye, visszajött minden problémám. Próbáltam már mindent, megint voltam bőrgyógyásznál: használtam zinerytet, dalacint, spiritus salicylatust, sodu krémet, akneroxidot, alksebort, sószappant, aloe pure gélt, és most vermix szárítókeveréket. Nem mondom, hogy nem használtak valamennyit, de például az akneroxidtól olyan bőrpírt kaptam a nyakamon, hogy mindenki azt hitte kiszívták. Most itt a nyár, és nagyon elegem van már, hogy nem veszek fel topot, és nem járok el strandra sem, mert annyira szégyellem. Ja és ezen kívül szőrtüszőgyulladásra is hajlamos vagyok a combomon, és a karomon, úgyhogy még egy pluszprobléma.

Bocsi a regényért. Valaki segítene? (nemsokára 16/L)



2012. aug. 2. 11:45
 1/2 anonim válasza:

nekem is hasonló problémáim voltak.

Nekem az segített hogy az arcomat nem kentem tele sminkel és krémekkel. Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztottam.. rendszeresen napoztam kint..bőrradírt használok és minden nap elfogyasztok egy darab c vitamin tablettát.

Ajánlom még a biovane készítményt nekem segített.

viszont a hegekre semmi ötletem nincs.:s

2012. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én is rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek, ezenkívül nem eszek zsíros dolgokat pl. chips stb., és csokit sem. Rendszeresen tisztítom az arcom, radírozom. Napozni is szoktam. Még barátcserjét is szedek, hogy rendben tartsa a hormonháztartásom, de úgy látszik minden hiába. :'(
2012. aug. 2. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!