Hajhullás kezelése?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és a férdi hajhullás jelei már nálam is végbementek, oldalt a homloknál kezd kihullni a hajam és egyre gyengébbek és rövidebbek a hajszálaim. Erre számítottam mert apai ágon szinte mindenki kopaszodott, igy ez genetika, de mivel tudnám ezt kezelni megállítani esetleg? Vettem Revalid, Hairklinik kapszulát szedegetem bár lehet nem megfelelően. Esetleg elmenni egy hajklinikára megéri, mennyit tudnka ott segíteni?

2012. aug. 29. 01:13
 1/3 anonim válasza:
Talán tudnak. Esetleg egy sima háziorvos tanácsát is kikérhetnéd.
2012. aug. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem is apai ágon, 20 éves korom körűl kezdett el hullani a hajam szintén elől (v alak). Nagyon hasonló cipőben járunk. Szedtem én is Revalidot, de semmi haszna nem volt, csak a testszörzetem meg a körmöm erősödött tőle. Kipróbáltam számos hajszeszt, gyógysampont, Varga hajcsepp-et, sok-sok fórumot elolvastam. Most megállt már egy ideje, hálistennek annyira nem vészes, elől megritkult, a családom sokszor mondja, hogy más örülne ha ennyi haja lenne..de én tudom milyen volt..nagyon sűrű és erős. Ez végbement kb. fél év alatt és elég nehéz elfogadni. Főleg ha srác létemre elég hiú is vagyok :) Sajnos mint azt sokan is mondják erre nincs semmilyen varázsszer, benne van a génekben.. Viszont egy hajklinikán nem tudom milyen kezelést alkalmaznának, ill. milyen drága lenne egy beavatkozás. Rövidre vágattam a hajam így nem annyira feltűnő, sajnos nincs pénzem hajbeültetésre így ez maradt, és nem is áll rosszul, állítólag. Azért próbálgasd végig a készítményeket, neked hátha valamelyik beválik és majd írd meg privibe nekem ok?, sok sikert! Üdv :)

(26f)

2012. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zora242 ***** válasza:

A meglévő hajszálakat lehet megerősíteni, újranöveszteni az androgén (örökölt) jellegű kopaszodásból kihullott hajat nem lehet. Ezt el kell fogadni! Erre az egyetlen módszer jelenleg a hajátültetés.


Ha viszont szeretnéd megelőzni a további kopaszodást, akkor arra vannak kezelési módszerek, de ebben az esetben is érdemes magánklinikához fordulni, mert a háziorvosok, bőrgyógyászok jellemzően ezt a területet nem ismerik. Ezek a külső, belső szerek folyamatos használata, illetve az egyéb kezelések sem épp a legolcsóbbak, viszont hatásosak!

2012. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!