Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Először milyen orvost keressek...

Először milyen orvost keressek fel, ha kórosan hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Kb. június eleje óta hullik erősebben a hajam, előtte is hullott, de akkor sokkal kevésbé.

Az utóbbi pár hétben pedig már kórosan, vagyis csomókban, tincsekben. A lakás teli van az én hajszálaimmal :(

Már látszik is a ritkulás, a választékok kiszélesedtek.

Alpecin sampon+szesszel próbálkoztam, eredmény nélkül. Egy hónapja szedek mellé Hairclinic kapszulát, egyelőre ennek sincs eredménye.

Szeretném magam kivizsgáltatni, de nem tudom, milyen orvoshoz forduljak. Bőrgyógyászhoz kell ilyenkor? Vagy háziorvos?

(Pár hete már kellett csináltatnom általános vérképet (más miatt), és minden értékem stimmelt. Fogorvossal tavasszal a lyukas fogakat megcsináltattam... ötletem nincs, mi állhat még a dolog mögött. Ha tápanyaghiány lenne, akkor a hairclinic segített volna, nem?)


2012. aug. 23. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos, bőrgyógyász, endokrinológus.
2012. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először menj el háziorvoshoz, és ő beutal a bőrgyógyászatra. (Ahol semmit nem fognak csinálni, a legjobb ha magán orvoshoz mész.)

Általában valamilyen góc, gyulladás okoz kóros hajhullást. A fogaid rendben vannak és a vérvizsgálatnak is jó eredménye volt...akkor gondolj ilyenekre hogy:

- nemi betegség. Minden rendben van odalent? Nincs folyásod? Nem árt elnézni a nőgyógyászhoz is.

- stressz. Előfordulhat hogy a stressz okozza, valamilyen nagy esemény, tragédia, válás, változás stb történt az életedben, mely miatt sokat aggódsz, idegeskedsz.


Sok oka lehet...


Önmagában nem elég a Hairclinicet használni. Csodákat ne várj tőle. Ha a kapszula szedése mellet nem táplálkozol helyesen akkor hiába... Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, igyál sok vizet! Napi 2-3 litert!

2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kértem is időpontot az endokrinológiára, mert szerintem ott lesz valami gubanc és mivel még ilyen dokinál nem jártam, így legalább rendesen kivizsgálnak.

mindenesetre elmegyek fogászhoz megint ellenőriztetni a fogaimat, hátha kilyukadt még egy vagy valami.


stresszre gyanakodtam én is, mert júniusban államvizsgáztam és akkor paráztam rendesen... de a vizsgákat követően sem enyhült és azóta sem, pedig most nincs olyan körülmény, ami miatt aggódnék.


akkor egyelőre endokrinológia, nőgyógyász, fogász, aztán majd meglátjuk... bár mire végigjárok ennyi orvost, már hajam sem lesz :(

2012. aug. 23. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

A stressz okozta hajhullás nem ér véget azonnal, ahogy a stresszt kiváltó tényező megszűnik/megoldódik.

Hónapok, évek múlva is hullhat a haj a korábbi ügy/probléma miatt.

Szóval nem olyan biztos az, hogy nem az államvizsga miatt hullik a hajad.

:S

De dokikhoz azért érdemes elmenned.

2012. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nőgyógyász kipipálva.

Candida gomba fertőzésem van... ami okozhat hajhullást. Kaptam gyógszert és hüvelykúpot, emellett a doki szerint diétázzak is candida módszerrel.

Ha ez az ok, akkor a diéta+gyógyszer megszüntetheti a hullást?

Endokrinológushoz szept. 19-re van időpontom, illetve még bőrgyógyászhoz akarok eljutni.

2012. aug. 31. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Na! Meg van a gond.

Örülök hogy kiderült miért hullik a hajad.

Igen, ha diétázol és használod a kúpot el fog múlni a hajhullás.

2012. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi, aranyos vagy :)

most nagyon bizakodó vagyok, hogy ha akkor tényleg ez az ok és megkezdődik a kezelés, akkor megállhat végre a hullás! Nagyon remélem, mert már eszeveszett kevés hajam van :(

Azért a másik két orvost is felkeresem, biztos, ami biztos.

2012. aug. 31. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!