Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezekből az olajokból csinálhat...

Ezekből az olajokból csinálhatok hajpakolást?

Figyelt kérdés

Göndör hajam van, és nagyon kiszárad a vége, pedig szeretném megnöveszteni hosszúra, és jó lenne, ha csak fél évente kellene belőle vágni.

Idáig csak kókuszolajat tettem rá (heti 2x, egész éjszakára) de most olyat szeretnék, hogy kókuszolaj, olívaolaj, és ricinusolaj.

Ez nem hülyeség?



2012. aug. 21. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

szerintem nem hülyeség.


köztudott hogy a ricinusolaj nagyon jó hajnövesztő szer.


viszont a ricinusolajat 1/3 részben keverd össze tojássárgájával (ez jó a szárasságra, de keverheted napraforgóolajjal, olivaolajjal is) és fellehet turbózni egy-két csepp illóolajjal. A száraz hajra eukaliptusz, szantál, rozmaring, rózsafa illóolajat ajánlanak.

Ezt a pakolást minimum 2-3 óráig rajta kell hagyni, de van aki egész éjjel rajta hagyja folpack-ba csomagolva a haját :)

2012. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó pakolás lenne. A kókuszolajról nincs tapasztalatom, de gondolom bevált, ha használod. Az olíva és a ricinusolaj nagyon jól táplálja, ápolja a száraz hajat, ez tapasztalat. Szóval nyugodtan csináld meg ezt a pakolást, ha szeretnéd segíteni a hajad növekedését, tegyél ricinusolajat a hajtőre is és masszírozd be a fejbőrbe. A legjobb, ha a hajtőre csak a ricinusolajat viszed fel és masszírozod a fejbőrbe, a hajhosszra pedig a kókusz-, olíva- és ricinusolaj keverékét. A hajadtól függően keverj össze a három olajból kb. ugyanannyit és vidd fel a hajhosszra. Folpackkal tekerd körbe a fejed, húzz rá egy sapit vagy zuhanysapits néhány óra múlva, vagy reggel alaposan mosd ki a hajadból a pakolást. :)
2012. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól hangzik. Különben is olajokat lehet keverni, szóval szupi!
2012. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!

A ricinust megvettem tegnap, ma megyek és veszek olívaolajat is:)

Másodiknak külön köszi az ötletet, a ricinussal be fogom masszírozni a fejbőröm ;)

2012. aug. 24. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!