Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megőrülök a korpától?

Megőrülök a korpától?

Figyelt kérdés

Már több éve hullik a hajamból a korpa. Sok mindent kipróbáltam a gyógysampontól kezdve a kénes sampontól át az ecetes öblítéstől.. Voltam bőrgyógyászaton ott nem tudtak mit tanácsolni?


Mit tegyek? nektek mi vált be?


Köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 15. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is sokáig korpás volt..még most is de már nem annyira.Ne kivülről kezeld magad,jobban mondva ne csak kivülről hanem belülről is pl. méregtelenitsd a szervezeted.
2012. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet,hogy hülyeség amit mondani fogok,de nekem ez bevált,nem tudom,hogy te fürdesz vagy zuhanyzol,de én egy teljes évig csak zuhanyoztam és korpás is volt a hajam,mígnem meg nem fürödtem,szóval hagytam magam áztatni és utána csalán samponnal megmostam és azóta nincs is.
2012. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
SÓS víz!Vizbe teszel egy kis sót és az egész fejedet belerakod néhány percig!Nagyon jó!
2012. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a teafaolaj segített, vegyél 100% tisztaságú teafaolajat és hajmosás előtt egy órával jól dörzsöld be vele a fejbőrödet, majd moss hajat szokásos módon. Én szoktam cseppenteni 5-6 cseppet a hajsamponomba is.
2012. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15 évig volt korpás a hajam, néha véresre vakartam, és firos foltok is voltak a fejemen a korpa alatt. Semmi, de semmi nem használt,mígnem rájöttem, hogy talán nem is gomba, hanem ekcéma. Az volt. Mai napig ezt csinálom: Hetente egyszer olívaolajjal bedörzsölöm a fejbőröm , 1 óra múlva mosok babasamponnal hajat, de alaposan, mert az olaj csak úgy jön le. Ha pici száraz foltot látok, akkor azt baba testápolóval vékonyan bekenem. Hetente 2x msok hajat. A korpa eltűnt...
2012. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)


És milyen babasampont használsz?


Azt halottam hogy tényleg jók mert nincs olyan sok méreganyag benne.

2012. aug. 17. 07:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Gabi szappanmentes sampon 3 hónapos kortól. Ez jobb, mint a kamillás, mert ennek jó az illata. Mások a Johnsons-ra esküsznek.
2012. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ma is szenvedek ettől a korpa dologtól. Amiket itt felsoroltatok nekem semmi nem vált be, kivéve egy, de az sem végleges, csak 2-3 hónapra szünteti meg.

Gondolkozzunk. A kisbabákat kicsi korukba nem hiába kenjük be babaolajjal, és mikor hámlani kezdett a bőrük, akkor bővebb babaolajjal. Én azt ajánlom, ha nagyon bio dolgokkal akarod a fejbőrödet tisztává tenni, hogy menj be a patikába és vegyél ricinusolajat. (kb. 70ml. 200-300ft körül van). kend be a fejbőröd, sorba haladva, húzz rá fürdősapkát és másnap reggel mosd le samponnal 2x (majd ha szoktad balzsamozni balzsammal, akkor használd.)


vagy ha telik rá akkor Vichy korpásodás elleni sampon, vagy T-gel total korpa elleni.

2012. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!