Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nőnek párhuzamosan a...

Miért nőnek párhuzamosan a szőrszálaim?

Figyelt kérdés
Borotválom a lábam, márt kb két-három éve, és vagy fél éve azt vettem észre, hogy nem tudom már borotválni, mert leborotválom, és fekete pöttyök (szőrszálam teteje) már egyből kilóg és meglátszik. Nem tudom ezt másképp leírni. Mintha a szőrszálaim a bőrömmel párhuzamosan nőnének a legfelső hámrétegem alatt. ahogy el kezd nőni, van amikor nem tud kinőni, mert mintha bőrkeményedés lenne az útjában. Ici pici bőrkeményedés. Meg van amikor sebes, és borotválás után sok kicsi pöttyben vérzik.. és nem az a tipikus szőrbenövés.. hanem csak nem jó irányba nő :D ja amúgy próbáltam már a gyantát is, de az még rosszabban hat rájuk :D Szóval hogy szőrtelenítsek? És ez miért lehet így? előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat hogy iylen hosszan ecseteltem a dolgot.. 15/L
2012. aug. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most vettem egy Phillips epilátort(HP 6400-as) és nagyon bevált!!


Nekem hasonló problémáim voltak, csak én télen gyantázom, nyáron borotváltam, és elegem lett a 3 naponta-rutinból, a sok gyulladni készülő- vagy félig benövő szőrszálból.


Nos ezzel nincsenek ilyen gondok.

Nagyon időigényes folyamat, de hidd el megéri.


Szoktad radírozni a bőröd?


25/l-n

2012. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Radírozni?a-a.. Azt mivel kell? Amúgy az epilátort is próbáltam, de én csillagokat láttam, és majdnem be pisiltem, annyira fájt...
2012. aug. 14. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Radírozni hetente 2x-3x kell, és test- vagy bőrradírral, vagy ha van otthon olívaolaj meg cukor/só akkor azt keversz össze és az is nagyon jó.(pl.: 1 evőkanál olaj+ 5-6 evőkanál cukor, 1 evőkanál só)


Ez eltávolítja a bőr felső hámrétegét(ami alá szívesen nőnek be a kis szőrszálak, vagy ragadnak bele) és segít megújulni a bőrnek, ezáltal a kis szőrszálaknak is könnyebb kijutni.

2012. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és fürdés közben kell használni, finoman átdörzsölöd vele a bőröd, rajta hagyod picit aztán lemosod.

Ha szükséges naponta is megcsinálhatod, de akkor mindenképpen használj utána testápolót hogy regenerálódni tudjon a "kínzott" bőrfelület!!:)

2012. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbáltam, és simábbnak érzem a lábam :D Tök jó! Mégegyszer köszi! :)
2012. aug. 16. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!