Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vágják a hajat vizesen?

Miért vágják a hajat vizesen?

Figyelt kérdés
Mármint az "átlag" fodrász vizesen vágja a hajat, ezáltal általában el is rontja, mert megszárítva már egész másképp fog állni, rövidebb is lesz. Nem lenne jobb szárazon vágni? Mi az oka hogy vizesen vágják?

2012. aug. 11. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy mindenkinek vannak a hajában hullámok(kisebb-nagyobb), és ha vizesen megfésüljük a hajat, akkor teljesen egyenes lesz. Ha hajatmosol, mindig picit máshogy fog a haj beáálni és ezért nem az egyik"változathoz" igazítja, hanem "Tartósra".
2012. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem csak vizesen vágják.
2012. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vizesen tudják egyformára vágni.
2012. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizesen pontosabb a vágás (mert összetapad nem csúsznak el a hajszálak egymás mellől és így könnyebb egyformára vágni) Persze ha olyan a haj fazonja akkor lehet szárazon is vágni.

-egy fodrász-

2012. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, nekem például szögegyenes hajam van, és mindig mondom hogy ha lehet szárazon vágják, hát nem lehetett még sehol sem... mindenképp vizesen vágták. És persze emiatt nem is lett soha olyan amilyenre akartam. Azóta már otthon vágom magamnak inkább :)
2012. aug. 11. 17:50
 6/7 Angyalka1985 ***** válasza:
100%
Vizesen könnyebb, mert tapadnak a hajszálak, de én szárítás után mindig átnézem, átpuhítom. Szárazon látom meg hol vastag még, vagy vannak e hibák. A vizes hajvágás eredetileg a fodrász védelmében alakult ki, mivel szárazon az apró hajdarabkák, amik a levegőben repülnek, a te és a fodrászod tüdejébe juthatnak, ahol sajnos szépen összegyűlnek.
2012. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na még én is írok kicsit, de teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

A fodrász munkája a hajmosással kezdődik, mert a hajon megtapadt szennyeződéseket, lakkmaradványokat, hasonlókat (és az utca porát) el kell tüntetni. A precíz vágás sokkal könnyebb nedves hajon. Ma már a legtöbb formát szárazon is vágni kell, tehát szárítás után folytatja a fodrász a munkát, mert tényleg akkor látszik szépen, hogyan esik a haj, hol ugrik fel egy forgó miatt, vagy olyan technikát használ, amit nedves hajon nem ajánlott.

Meg még egy kérdés: ki szereti, ha a frissen mosott-szárított haját szárazon vágják és az arcába hullik a rengeteg kis hajdarab? :)

2012. szept. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!