Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitöl lesz szép selymesen...

Mitöl lesz szép selymesen lágy a haj?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Válassz megfelelő balzsamot, esetleg vegyél valami hajpakolást, ha ráérsz kend be vele a hajad, fél óráig hagyd rajt, aztán mosd ki belőle.

Bár ez életmódtól is függ.(pl.táplálkozás)

2012. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Én például most megyek hajat mosni, és pont a megfelelő balzsam miatt kifejezetten jó tapintású lesz a hajam.
2012. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Én azt tapasztaltam, hogy hiába használok jó minőségű hajápolókat (kallos, gliss kur, schauma), ha az életmódom nem megfelelő. Régen nagyon keveset ittam egy nap, akkor is inkább teát vagy gyümölcslevet. A bőröm nagyon száraz volt, ahogyan a hajam is. Fokozatosan rászoktattam magam arra, hogy naponta legalább 1,5-2 l vizet megigyak. És ahogyan egyre több vizet ittam nem csak a bőröm lett élettel telibb, szebb, hanem a hajam is. Mintha a hajam is dehidratált lett volna.

Szóval szerintem a legfontosabb az egészséges életmód, ezzel megadod az alapot a hajadnak ahhoz, hogy selymes, lágy, puha legyen a hajad. Ezen a különböző hajápolókkal tudsz még javítani, hogy még életteltelibb, erősebb, selymesebb legyen a hajad.


Hajápolás terén szerintem fontos, hogy balzsamot és pakolást is használj. A balzsam kívülről regenerálja a hajszálakat, míg a pakolás belülről fejti ki a hatását, ezáltal belülről kezdi el regenerálnin, ápolni a haj szerkezetét.

Amióta nem nagyon vasalom a hajam (kb. 2-3 hónapja) és figyelek az életmódomra + használok balzsamot és pakolást is, a hajam sokkal életteltelibb, egészségesebb, mint korábban volt. Ezenkívül én még hajvégápolót használok, mert hajlamos seprűs kinézetre a hajam, ezen a hajvégápoló segít egy kicsit. :)


Tehát a lényeg, hogy nem elég csupán kívülről ápolni a hajat különböző hajápolókkal, belülről is táplálni, ápolni kell. Azt pedig, hogy melyik hajápoló a legjobb, neked kell kitapasztalni, hiszen nem vagyunk egyformák, a hajunk sem egyforma.

17/L

2012. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az ecet elvüleg segit meg ha sok zöldséget gyümölcsöt eszel!
2014. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!